Кралевите од Мадрид на Анчелоти ќе му понудат тригодишен договор, според најтиражните весници во Шпанија и Франција наводно челниците на актуелниот клуб на Анчелоти ПСЖ немаат ништо против заминувањето на нивниот досегашен тренер.

Шеикот Ал Келаифи сопственикот на Пари Сен Жермен ги прифатил причините кој Анчелоти му ги навел кога побарал да си замине од Париз.
Како наследници на Анчелоти на клупата на ПСЖ се спомнуваат Лорен Блан и тренерот на Лил Руди Гарсија .

Пред неколку дена Блан беше најавуван и како тренер на Рома, но последните информации од Рим велат дека најблиски до клупата на римската волчица е поранешната фудбалер на лутиот ривал Лацио. Роберто Манчини

Датум на објава: петок, 07 јуни 2013 во 10:32
Крсте Галевски

коментари

остави коментар