Во дуелот од групата Ц Русија и Хрватска одиграа нерешено 2:2 и со тоа Русија го освои првото место во групата, а Хрватска ги заврши натпреварите.

На дуелот од Д групата Италија убедливо ја совлада Чешка со 7:0 и го потврди првото место, додека Азербејџан е втор, а Чешка последна.

Двете првопласирани репрезентации од групите ќе играат во четвртфиналето.

Утре во четвртфиналната фаза двојките се: Русија – Азербејџан и Казахстан – Италија.

Вечерва се играат првите четвртфинални дуели:

Србија – Украина (почеток 18:30 часот) и

Шпанија – Португалија (почеток 21 часот). /МИА

Датум на објава: понеделник, 08 февруари 2016 во 09:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар