Вон до триумфот стигна со време 1:12.75 минута и беше за 70 стотинки побрза од Лара Гут од Швајцарија. Третото место го освои Корнелиа Хутер (Австрија) со време 1:14.00 минута.

Вон води во пласманот за супервелеслалом со 200 бодови, Хутер има 120.

Во генералниот пласман  Вон ја намали разликата во однос на Гут која се наоѓа на првата позиција. Сега Гут има 738 бодови, а Вон 700.

Датум на објава: недела, 10 јануари 2016 во 16:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар