Таа имаше најдобро време 2:11.17 минути што беше за една секунда подобро време од постигнувањето на второпласираната Лариса Јуркив од Канада. Место на победничкиот подиум обезбеди и Корнелија Хутер од Австрија, која го освои третото место.

Вон е водечка во пласманот за спуст со 300 бодови, а 50 помалку има Хутер.

Во генералниот пласман Лара Гут од Швајцарија е водечка со 658 бодови, додека Линдзи Вон со вкупно 600 се проби на втората позиција.

Машкиот слалом во Аделбоден е откажан поради магла и лошите временски услови.

Датум на објава: сабота, 09 јануари 2016 во 15:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар