Во градското дерби на Лос Анџелес, Клиперс беа подобри од Лејкерс.

Постигнати резултати:

Мајами – Њу Орлеанс 94:88 (по продолжение),

Оклахома – Чикаго 96:105,

Голден Стејт – Кливленд 89:83,

Хјустон – Сан Антонио 88:84,

ЛА Лејкерс – ЛА Клиперс 84:94.

Вечерва се играат 13 натпревари.

Пласман Источна конференција: Кливленд 19-8 (победи-порази), Атланта 19-12, Мајами 17-11, Торонто 18-12, Чикаго 16-11, Орландо 17-12, Индијана 16-12, Детроит 17-13,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 28-1, Сан Антонио 25-6, Оклахома Сити 20-10, ЛА Клиперс 17-13, Далас 16-13, Мемфис 16-15, Хјустон 16-15, Јута 12-15,.../МИА

Датум на објава: сабота, 26 декември 2015 во 10:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар