Нерешено завршија и средбите во Торино и Москва, убедлива победа забележа Атлетико Мадрид, а значајни триумфи остварија Галатасарај, Малме, Манчестер Сити и Волфсбург.

Резултати и табели во групите А, Б, Ц и Д:

Група А: Малме – Шахтјор 1:0, ПСЖ – Реал Мадрид 0:0.
Табела: Реал Мадрид 7 бодови, ПСЖ 7, Малме 3, Шахтјор 0.

Група Б: ЦСКА Москва – Манчестер Јунајтед 1:1, Волфсбург – ПСВ Ајндховен 2:0.
Табела: Волфсбург 6 бодови, Манчестер Јунајтед 4, ЦСКА Москва 4, ПСВ Ајндховен 3.

Група Ц: Атлетико Мадрид – Астана 4:0, Галатасарај – Бенфика 2:1.
Табела: Атлетико 6 бодови, Бенфика 6, Галатасарај 4, Астана 1.

Група Д: Јувентус – Борусија Менхенгладбах 0:0, Манчестер Сити – Севиља 2:1.
Табела: Јувентус 7, Манчестер Сити 6, Севиља 4, Борусија Менхенгладбах 1./МИА

коментари

остави коментар