Серена Вилијамс е на првата позиција со 11 602 бода , пред Марија Шарапова , Викторија Азаренка и Агнешка Радванска.

Мали промени и рокади има во втората половина од Топ десет. Италијанката Сара Евани сега е на петата позиција, На Ли е шеста, Петра Квитова на седмото место ја замени Анџелика Кербер , а Саманта Стоуср Каролина Вознијацки на деветата позиција.

Датум на објава: понеделник, 20 мај 2013 во 11:11
Крсте Галевски

коментари

остави коментар