Ракометарите на Вардар гостуваат кај ПИК Сегед

Ракометарите на Вардар попладнево имаат тешко гостување во рамките на групата од Лигата на шампионите. Унгарската екипа ПИК Сегед е противник на „црвено-црните“ кои имаат амбиција и по ова коло да останат на првата позиција во групата Б. ПИК Сегед има само еден бод помалку од Вардар, па затоа и оваа екипа има желба за подобар пласман.