Русите не можат да го сфатат допингот во карлинг

Олимпиецот од Русија, Александар Крушелнитски, кој ја освои бронзата во мешовити двојки во карлинг на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, е суспендиран откако беше утврдено дека користел недоволени средства.