Ајакс и Јунајтед во дуел за трофејот од ЛЕ и место во ЛШ

Екипите на Ајакс и на Манчестер Јунајтед вечер со почеток од 20 часот и 45 минути во Стокхолм ќе го почнат финалето од фудбалската Лига Европа.