Рома убедлива против Торино

Екипата на Рома оствари победа од 4:1 на вечерашниот дуел од 25.коло на Серија А против Торино. Играчите на Рома без проблем стигнаа до трите бодови, а триумфот беше најавен на самиот почеток со головите на Един Џеко во 10.минута и на Мохамед Салах во 17.минута. Во вториот дел Рома зголеми на 3:0 преку Леандро Паредес во 65.минута, а Макси Лопез намали на 3:1 во 84.минута. Конечните 4:1 ги постави Раџа Наинголан во 90+1 минута.