МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

среда, 14 февруари 2018 во 21:44
img

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница на Флорида (ВИДЕО)
Во средно училиште во Флорида се повредени најмалку 20 ученици .

Напаѓачот , чиј идентитет не е познат се уште е на слобода . На самото место се бројни возила на итна помош и полициски единици . Целиот дел на градот Паркленд во јужна Флорида е блокиран .

Полицијата влезе во училиштето во потрага по напаѓачот , додека трае евакуацијата на учениците .

Акцијата на полицијата е во тек и за сега не се знае точниот број на повредените и дали има жртви
КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА