МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

среда, 14 февруари 2018 во 20:06
img

Маж и подарил 500 рози на својата сакана
Маж од Малта за Свети Валентајн купил огромен букет црвени рози .

За Св. Валентин во голем број земји вљубените си разменуваат подароци . Така , еден маж од Малта купил букет од 500 рози за саканата.

Цвеќарот вели дека не е реткост да се прават за овој празник големи букети , но овој бил најголем .

Потрошувачката на рози овој ден била за три пати поголема од вообичаено , а кога снемува рози , тогаш добро се продаваат и цвеќиња во саксии, вели цвеќарот. 

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА