Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

петок, 12 јануари 2018 во 21:32
img

Убавата Негин Галаванд е иранската Лана Дел Реј (фото)
Негин Галаванд е фотомодел и ѕвезда на социјалните мрежи Инстаграм каде има повеќе од 311.000 следбеници.

Таа е родена 16 август 1999 година во Техеран, Иран, а пораснала во Амстердам во Холандија, каде и сега живее. Меѓутоа голем дел од слободното време го поминува во престолнината на модата, Париз.

Негин на Инстаграм е популарна поради своите прекрасни фотографии, а и големата сличност со американската дива Лана Дел Реј.

Оваа иранска убавица неодамна ја скрати својата долга коса која ја донираше за изработка на перика за децата заболени од рак во Холандија.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА