МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

четврток, 14 септември 2017 во 10:57
img

Пожар проголта верско училиште во Индонезија – 24 загинати
Најмалку 24 ученици и учители загинаа во голем пожар кој избувна во верско училиште, во главниот град на Малезија, Куала Лупмур.

Пожарот избувнал во раните утрински часови додека учениците спиеле. Отежнителна околност за нив било што на прозорците имало решетки, поради што останале заробени во собите.

kuala lumpur, požar,

Најголем дел од жртвите се ученици на возраст од 13 до 17 години.. 14 ученици и четири наставници се спасени, а шестмина од нив се хоспитализирани и се во критична состојба.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА