МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

четврток, 14 септември 2017 во 10:17
img

Промоција на качувачки локалитет кај Зелениково, Скопско
Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) на Република Македонија во соработка со Македонската спортско качувачка федерација денеска ќе промовираат еден од качувачките локалитети во земјава и водич, како дел од активностите за промоција на спортското качување.


Денеска ќе биде промовирана Кадина карпа во близина на Зелениково, која е еден од локалитетите накои е работено за подобрување на условите.
На промоцијата ќе присуствува директорот на АППТ, Александар Донев и членови на Спортската качувачка федерација на Македонија

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА