МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

четврток, 14 септември 2017 во 09:24
img

Истекува рокот за поднесување кандидатски листи за локалните избори
Денеска на полноќ истекува законскиот рок до кога политичките партии до ДИК треба да ги достават листите на кандидати за градоначалници и советници.


Општинските изборни комисии потоа ќе имаат рок од 48 часа од приемот на листата на кандидати утврдува дали таа е поднесена во соодветниот рок и дали е составена во согласност со одредбите на изборниот законик.
Потврдените листи потоа треба да бидат достави до ДИК, најдоцна до 16 септември заради утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати.
Според роковникот за изборни дејствија, жрепката треба да се одржи на 18 септември..

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА