МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

четврток, 14 септември 2017 во 09:15
img

Фото: Ураганот „Харви“ на плажа во Тексас исфрли мистериозно суштество!?
Чудно суштество без очи со остри заби како жилет се појави на плажа во Тексас по налетите на ураганот Харви.

Фотографиите од мистериозното суштество се објавени на Твитер од Прити Десеј од една организација за заштита на животната средина која побара помош во идентификувањето на ова суштество.

Веднаш добила одговор од неколку биолози кои тврделе дека станува збор за врста на јагула популарно наречена змојовидна јагула.

Овие животни живеат на длабочина од 30 метри и поголемиот дел од живото го минуваат сокриени на дното . Имаат очи , но се толку мали што многу тешко се забележуваат и најверојатно се исушиле кога Десај го пронашла телото на ова суштество.КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА