МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

четврток, 14 септември 2017 во 09:10
img

Пратеничка го смести сопругот во затвор поради детска порнографија
Австралиската политичарка Рејчел Карлинг Џенкинс ја шокираше, но во исто време и ги собра симпатиите на јавноста, откако го пријави во полиција својот сопруг, во чиј компјутер пронашла детска порнографија.


На многу луѓе им беше чудно што веднаш решив гласно да зборувам за тоа и да пријавам во полиција, појасни пратеничката на австралиската конзервативна партија. Единствено мислев на тие мали девојчиња и само сакав да им помогнам.

Преку такви гадости не можев да преминам, изјави Џенкинс, посочувајќи дека имало голем број луѓе што и се заблагодариле бидејќи им помогнала и тие да проговорат за слични ситуации.Мојот брак заврши во моментот кога ги видов фотографиите, изјави таа за австралиските медиуми.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА