Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

сабота, 12 август 2017 во 21:11
img

Најмалку 36 жртви во железничка несреќа во Египет
Судар на два патнички возови во Египет.

Околу 120 луѓе се повредени и најмалку 36 загинати е билансот на железничката несреќа во Египет.

At least 36 dead as two trains crash head-on in Egypt

Несреќата се случила во градот Александрија.

Се очекува бројот на загинати да расте.

 At least 36 dead as two trains crash head-on in Egypt

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА