Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

сабота, 12 август 2017 во 19:33
img

Пожари на Корзика, евакуирани стотици туристи
Околу 700 лица, од кои најголем дел туристи, синоќа се евакуирани на Корзика поради шумските пожари.

Двата пожари биле проширени поради силниот ветер кој дува со брзина до 120 километри на час.

На источниот брег на островот беснее оган, кој претходната ноќ, во екот на туристичката сезона, се разгоре во Нонца.

Пожарот го загрози местото Сиско, а неколку регионални патишта се затворени за сообраќај.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА