Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

петок, 19 мај 2017 во 22:13
img

„Пад на најлигавиот политичар“: Нема изговор за ова
Поранешниот американски конгресмен Ентони Вејнер призна пред судот дека со малолетно девојче разменувал експлицитна сексуална содржина.

Откако во судницата му се извинил на 15 годишното девојче, заплакал и изјавил: Болен сум, но тоа што го направив нема оправдување“.

Вејнер пред судот го признал кривичното дела и се спогодил – прифатил да не се жали на затворската казна која ќе биде меѓу 21 и 27 месеци и ќе мора да се пријави како сексуален престапник.

Медиумите во Америка наведуваат дека станува збор за “контроверзен политичар кој веќе со години го пратат сексуални скандали“.

Вејнер се појавил пред судот во Њујорк за да се соочи со обвинувањата за разменување експлицитна содржина преку интернет со 15 годишно девојче од Северна Каролина.

ФБИ почна да го истражува Вејнер во септември откако девојчето за еден таблоид изјавила дека неколку месеци разменувале експлицитни пораки, како и тоа дека од неа барал да се соблече пред камера.

Истрагата довела и до спорните мејлови на демократскиот кандидат за претседател Хилари Клинтот, која и пишувала на нејзината најважна и најдоверлива асистентка Хума Абедин, жената на Вејнер.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА