Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

петок, 19 мај 2017 во 18:57
img

Трамп: Дури и непријателите веруваат во мојата невиност
Американскиот претседател ги отфрла обвинувањата дека во неговата кампања постоела соработка со Русија, нагласувајќи дека дури и неговите непријатели ја препознаваат неговата невиност.

Трамп зборувал во Белата куќа, додека претставник на министерството за правда, кој постави специјален советник за надзор на истрагата за наводна координација меѓу Русија и неговата предизборна кампања, брифирал членови на Сенатот зад затворени врати на Капитол хил.

Американскиот претседател жестоко реагираше на Твитер за истрагата.

„Ова е најголем поединечен ‘лов на вештерки’ на некој политичар во американската историја“, напиша Трамп.

Американското министерство за правда го именуваше поранешниот директор на ФБИ, Роберт Милер, за специјален советник кој ќе ја надгледува истрагата за поврзаноста на Русија и кампањата на Трамп во 2016 година.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА