МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Забава

сабота, 25 февруари 2017 во 11:30
img

Почна карневалот во Рио: Се очекуваат милион посетители
Во Бразил денеска започнаа карневалската прослава, а официјалните лица од Рио де Женеиро, каде се одржува најпознатиот карневал во таа земја, се подготвуваат симболично да му ги предадат клучевите од градот на „кралот Момо“, водачот на карневалската забава.

петок, 24 февруари 2017 во 21:43
img

Видео: Индиец експерт за кршење на кокосови ореви!?
25-годишен маж од Керел, Индија е вистински експерт за кршење на кокосови ореви. Неверојатното момче за помалку од една минута успеа да скрши дури 145 кокосови ореви.

петок, 24 февруари 2017 во 17:05
img

Фото: Серена намерно објави необработена фотка на која и се гледа целулит
Најтрофејната светска тенисерка, Американката Серена Вилијамс во бикини позираше за славниот магазин „Спортс илустрејтед“.

петок, 24 февруари 2017 во 11:23
img

Нескротливата убавица која царува со Инстаграм! (фото)
Алисон Паркер е една од новата генерација на убавици кои својата слава ја стекнале преку социјалните мрежи.

четврток, 23 февруари 2017 во 19:17
img

Фото: Жешка!!
Убавицата на фотографиите е Русинката Лили ермак, која на Инстаграм се преставува како Лили Хот, (Лили жешката).

четврток, 23 февруари 2017 во 16:17
img

Во сабота на Попова Шапка отворање на „Снежен град“
Во организација на Детскиот културен центар (ДКЦ) „Карпош“ од Скопје на Попова Шапка четврти ден траат подготовките за 44 - тото издание на манифестацијата „Снежен град“.

четврток, 23 февруари 2017 во 11:17
img

Ја подигна маицата за да ги покаже стомачните мускули, па случајно покажа многу повеќе
Британската стилистка Трини Вудл имала еден мал пех пред камерите.

среда, 22 февруари 2017 во 22:53
img

ЛШ: Јувентус подобар од Порто на гости, Лестер поразен во Севиља
Вечерва со средбите во Порто и Севиља завршија првите осминафинални средби во Лигата на шампионите.

среда, 22 февруари 2017 во 19:48
img

Видео: Селфи на замрзнато езеро за влакно ќе завршеше фатално за група тинејџери
Популарното селфи знае да биде и непријатно, па дури и опасно по живот.

среда, 22 февруари 2017 во 16:44
img

Фото: Секси „гејмерка“
Секси „гејмерка“ од Русија се фали со своите успеси.

среда, 22 февруари 2017 во 13:53
img

Делумен колапс на фејсбук во Европа, Америка и Австралија - корисниците избезумени!
Социјалната мрежа Фејсбук делумно падна во цела Европа, Америка и Австралија, што внесе голема вознемиреност кај „зависниците“ од овој глобален феномен.

вторник, 21 февруари 2017 во 22:58
img

ЛШ:Атлетико Мадрид и Сити на пат кон 1/4 финалето
Супер ефикасно продолжение на осминафиналето во шампионската лига. Спектакуларна ноќ во фудбалска Европа,во новите средби од редовната осминафинална програма во елитната Лига на шампионите.

вторник, 21 февруари 2017 во 22:06
img

Фото: Сака да се соблекува!!
Најдобриот светски фудбалер , Португалецот Кристијано Роналдо, како што е позната своите значајни голови сака да ги прослави со соблекување на дресот.

вторник, 21 февруари 2017 во 19:14
img

Успехот на македонското карате
Уште еден голем успех за македонскиот карате спорт. Петар Заборски го освои бронзениот медал на Европското првенство во Софија во конкуренцијата помлади сениори во категоријата до 74 кг.

вторник, 21 февруари 2017 во 13:51
img

Го ризикуваше животот да направи слика за Инстаграм - приведена од полицијата во Дубаи!
Вики Одинткова, руски Инстаграм модел, која висеше од најгорниот спрат на облакодер во Дубаи, е принудена да потпише дека тоа нема никогаш да го повтори.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА