МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Живот

сабота, 25 февруари 2017 во 11:57
img

Русите го претставија првиот летечки мотоцикл (видео)
Визуелниот спој на моторцикл и хеликоптер е производ кој неодоливо потсетува на возилата на Stormtroopers во „Војна на Ѕвездите“.

сабота, 25 февруари 2017 во 11:45
img

Го снимиле сопствениот убиец: Наредниот ден ги пронашле нивните мртви тела (видео)
Двете девојчиња, 14-годишната Либерти Герман и 13-годишна Абигејл Вилијамс, биле пронајдени мртви во Индијана мината седмица, а полицијата објавила фотографија од мажот осомничен за нивното убиство.

сабота, 25 февруари 2017 во 09:42
img

Само што се развела, добила на лото: „Ми рече дека од парите нема ништо да добијам“
Триесет и осумгодишната Бев Доран на лотарија добила 14.5 милиони фунти и тоа само седум месеци откако го оставила Шон Пристели со кого била во врска 12 години.

петок, 24 февруари 2017 во 22:53
img

Видео: 11-годишно пријателство, од бебе спие со својот пријател питонот!?
Дете кое има само 11 години од Камбоџа другарува и спие со змија питон, уште од бебе.

петок, 24 февруари 2017 во 20:37
img

Преживеале пад во вулкан?!
Вулканолог од Аргентина доживеал блиска средба со „пеколот“ вулканот, многу поблиску од очекуваното.

петок, 24 февруари 2017 во 18:43
img

Рота стомачниот вирус дијагностициран кај двегодишно дете
Рота стомачниот вирус дијагностициран кај двегодишно дете.

петок, 24 февруари 2017 во 10:28
img

Технологијата против дивината - тигри уништија дрон во Кина (видео)
Современата технологија против дивината.

четврток, 23 февруари 2017 во 22:27
img

Шведски политичар предлага:Во текот на работното време, Еден час пауза за секс
Еден политичар од Шведска предлага во тек на работното време да се воведе платен еден час пауза , кој вработените би го искористиле да заминат до својот дом и да имаат секс.

четврток, 23 февруари 2017 во 18:49
img

Видео: Кога љубопитноста е посилна од стравот
Љубопитноста и палавоста скапо можеа да чинат 5-годишно девојче во кина, кое цели 10 минути беспомошно висеше заглавено со главата на решетка од прозорец.

четврток, 23 февруари 2017 во 17:07
img

Синовите и приредија прекрасно изненадување - не можеше да претпостави што ја чека!
Американката Елизабет Холт тој ден не можеше да престане да плаче - од среќа. Нејзините 3 сина и приредија извонрендо изненадување.

четврток, 23 февруари 2017 во 12:08
img

Два часа бегалци силувале млада учителка во Виена
Девет мигранти од Ирак денес ја очекуваат пресудата од судот во главниот град на Австрија – Виена.

четврток, 23 февруари 2017 во 09:41
img

Историско откритие на НАСА – откриени седум нови планети (видео)
Американската вселенска агенција НАСА синоќа на прес конференција го претстави важното откритие во врска со планетите надвор од сончевиот систем, таканаречените егзопланети.

среда, 22 февруари 2017 во 22:18
img

Дали рускиот претседател Владимир Путин е најбогатиот човек на светот!??
Досега неколку пати светските медиуми шпекулираа со богатството на рускиот претседател Владимир Путин.

среда, 22 февруари 2017 во 19:20
img

Прељубата не се простува, најмногу разводи во декември
Вртоглаво расте бројот на разводи. Лани се над регистрирани 2000. Неверството е причина. Оние кои ќе дадат втора шанса, најчесто консултираат психолог, а и таму е метеж.

среда, 22 февруари 2017 во 17:57
img

Македонките на дното според долговечноста, Јужнокорејките го преземаат приматот
Животниот век на Македонците и на Македонките ќе се продолжи за две години во наредните две децении, но тие сепак се на дното на листата според долговечноста во светот, покажува студијата направена од империјал колеџот во Лондон, кој направи детална анализа за должината на животниот век на секоја нација посебно од 2030 година. Истражувањето покажа дека Јапонија го губи приматот од Јужна Кореја, чии жители први ќе ја надминат бариерата 90 години просечна старост.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА