МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Живот

вторник, 28 март 2017 во 12:48
img

Казнета со осум недели затвор зашто ги полудувала соседите со гласна музика!
Соња Брус од Виленхол, мајка на три деца, е осудена на 8 недели затвор бидејќи континуирано гласно ја пуштала песната „Shape of You“ од Ед Ширан!

вторник, 28 март 2017 во 12:27
img

Дигитални надгробни споменици кои чинат по 3.000 евра (видео)
Погребално претпријатие од словенечкиот град Марибор досега прими 50 нарачки за дигиталните надгробни споменици, од коишто еден чини 3.000 евра, а чиј прототип пред неколку дена го претставија неколку локални бизнисмени и градскиот Електротехнички факултет.

вторник, 28 март 2017 во 11:58
img

Повредена ајкула побарала помош од нуркач (видео)
Лимон ајкулата на која и се закачила јадица за кожата, побарала помош од нуркачот Џош Еклес во водите на Флорида.

вторник, 28 март 2017 во 10:08
img

Како реагирал младиот татко на повикот на екс сопругата
Брендон Кампентер од Флорида е татко кој со својот гест направи луѓето ширум светот да го засакаат.

понеделник, 27 март 2017 во 22:52
img

Се продава цел град за 3,8 милиони долари
Целиот американски град Тилер во државата Орегон е ставен на продажба по цена од 3,8 милиони долари.

понеделник, 27 март 2017 во 22:35
img

Видео: Научниците во чудо, еруптира вулкан по пауза од 250 години
Вулканот Камабални на Камчатка во Русија прв пат по 250 години започнал да исфрла пепел.

понеделник, 27 март 2017 во 19:39
img

Италија ќе воведе закон за менструација
Италијанскиот парламент воведува Закон за менструација. Доколку биде одобрен предлог законот кој е ставен на дискусија во парламентот компаниите ќе имаат должност да им одобрат три дена платен одмор на своите вработени жени за време на нивниот менструален циклус.

понеделник, 27 март 2017 во 14:31
img

Бебе родено со три нозе!
На 21 март во индиска болница се роди бебе со три нозе. Шестиот ден од неговото раѓање, извршена е комплексна операција и третата нога е успешно отстранета. Бебето нема никаков друг физички или здравствен проблем.

понеделник, 27 март 2017 во 13:15
img

Шведски хотели ги враќаат парите во случај на развод
На брачните парови кои престојувале во хотелите на луксузниот шведски ланец „Countryside” и се развеле во текот на наредната година, ќе им бидат вратени парите.

понеделник, 27 март 2017 во 12:40
img

Најконтроверзната фотографија: Го дои бебето, но и мажот (фото)
Се започнало како шега, а се претворило во интернационален проблем и речиси скандал.

понеделник, 27 март 2017 во 11:19
img

„Третата светска војна е во тек“
Советникот во Советот за човекови права на Обединетите нации, Жан Циглер оцени во интервју за виенскиот весник „Курир“ дека третата светска војна е во тек.

недела, 26 март 2017 во 17:59
img

Видео: Лавица се обиде да нападне туристи и заврши во канал!!
Лавицата Елза, новата „станарка“во ЗОО- паркот „Естрелја“ лоциран во близина на Монтереј на потешкиот начин научи дека е невозможно да се прескокне безбедносниот канал широк седум метри и да се нападнат туристите.

сабота, 25 март 2017 во 20:22
img

Добил разгледница по 40 години откако била испратена
На поштата и биле потребни 40 години за да достават разгледница.

сабота, 25 март 2017 во 19:07
img

Скијачот Бојан Трајковски освои две сребра на Зимските олимписки игри на СО во Австрија
Македонскиот скијач Бојан Трајковски успеа да го оствари својот сон.

сабота, 25 март 2017 во 15:06
img

Рибар спасен по 56 дена на отворено море
Роналд Омонгос, 21 годишен рибар од Филипини, е спасен по 56 дена поминати на отворено море, додека неговиот вујко починал.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА