Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Македонија

недела, 18 март 2018 во 12:14
img

СДСМ: Македонија е слободна земја, ВМРО-ДПМНЕ не може веќе да ги уценува граѓаните
Блокадите на Собранието значат уцени за демократијата. ВМРО-ДПМНЕ се обиде повторно со конфликт и насилство да предизвика поделби, но мнозинството граѓани ги отфрла ваквите деструктивни дејства на опозицијата.

недела, 18 март 2018 во 12:08
img

Охридското Езеро не се излеа, само си го врати „своето“
Охридскиот регион во текот на вчерашниот ден го зафати силен ветар што на моменти достигнуваше брзина и до сто километри на час. И тука нема ништо чудно, не е првпат засилен југ да дува во Охрид.

недела, 18 март 2018 во 12:00
img

Николовски: Нема проблем со брашното, се спроведува договореното и се бара трајно решение
Нема никаков проблем, тоа што е догогворено во Скопје се спроведува. Мешовитиот комитет заседаваше во Белград, ќе продолжи со седница во Скопје, изјави денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во врска со увозот на српско брашно за којшто Србија вчера најави воведување контра мерки ако ситуацијата не се надмине до 14 април.

недела, 18 март 2018 во 11:43
img

Кривична пријава против четири лица за тешки кражби и неовластено поседување и тргување со оружје
Кривични пријави се поднесени против четири лица поради тешки кражби и неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи.

недела, 18 март 2018 во 11:30
img

Две лица се повредени откако со мопед на четири тркала удриле во ѕид од куќа
Две момчиња се здобиле со повреди, од кои едното со скршеници во сообраќајна несреќа што синоќа се случила во селото Беловиште, Гостиварско. Тие се возеле на нерегистриран мопед на четири тркала по локален пат и откако возачот С.С.(18) загубил контрола удриле во ѕид од куќа.

недела, 18 март 2018 во 11:16
img

Низ Македонија ќе транзитира природен гас за развој на инфраструктурата во Западен Балкан
Работна група составена од членови на државното акционерско друштво, Македонски енергетски ресурси (МЕР) и грчката компанија за управување на систем за пренос на природен гас во Грција (ДЕСФА) разговараат и ги утврдуваат временската рамка и деталите на теренот и од македонска страна за реализацијата на трасата на гасно поврзување меѓу Македонија и Грција со интерконектор. Трасата е долга околу 120 километри гасоводна мрежа по шеесеттина километри на македонска и на грчка страна.

недела, 18 март 2018 во 10:56
img

СДСМ: Агенцијата Стандард и Пурс ги потврди успешните економски политики на Владата
Агенцијата Стандард и Пурс го потврди кредитниот рејтинг ББ- на Македонија и во својот извештајот го потврдува напредокот на Република Македонија, што е уште едно признание за успешноста на работата на Владата предводена од СДСМ.

недела, 18 март 2018 во 10:39
img

Домашната градежна индустрија притисната од неконтролиран увоз
Домашната индустрија на градежни материјали (цемент, гипсани, туларски, битоменски производи...) се соочува со голема конкуренција со ниски цени од неконтролиран увоз од Србија, Бугарија, Албанија, Грција...

недела, 18 март 2018 во 10:19
img

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е уценет човек
Зоран Заев е уценет човек. Зоран Заев минатиот март лично тврдеше дека експертите му ја укажале за неуставноста на секое решение кое би предвидувало двојазични пари и униформи.

недела, 18 март 2018 во 10:03
img

Фото:Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад
По вчерашното невреме во Охрид заседаваше Кризниот штаб на градот кој констатирал дека најголеми оштетувања од големите бранови предизвикани од силниот ветер има на крајбрежните објекти на потегот од Канео до градскиот плоштад.

недела, 18 март 2018 во 09:24
img

Недела, 77-иот ден во годината
Денеска е недела, 18 март 2018 година, 77-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 288 дена.

недела, 18 март 2018 во 09:09
img

Заедничка вежба на МВР и амбасадата на САД
Припадниците на МВР денеска ќе одржат заедничка вежба за итна реакција со Амбасадата на САД во Скопје.

недела, 18 март 2018 во 09:07
img

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси се очекуваат во раните утрински часови на запад, а околу пладне во источните делови од земјава каде за кратко време можно е да наврнат над 15 л/м2. Во попладневните часови ќе има и сончеви периоди.

сабота, 17 март 2018 во 18:44
img

Србија најавува контра мерки ако до 14 април не се најде трајно решение за брашното
Има ли крај сагата со брашното меѓу Македонија и Србија ?! Северниот сосед повторно се заканува со контрамерки.

сабота, 17 март 2018 во 18:20
img

Коѕијас во Скопје- Моќна симболика или суштински влез во преговорите?
Може ли посетата на Коѕијас на Скопје да направи суштински исчекор во преговорите за името.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА