МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

среда, 18 јануари 2017 во 18:28
img

Забрана за камиони на Пресека
Забрана за сообраќај за тешки товарни возила е воведена на планискиот превој Пресека, информира ЈП Македонија пат.

среда, 18 јануари 2017 во 18:17
img

Снегот го отежна сообраќајот, забрани за камиони на Стража, Маврово и Ѓавато
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот.

среда, 18 јануари 2017 во 18:04
img

Забрана за камиони на Стража и Ѓавато
Забрани за сообраќај за тешки товарни возила се воведени на патниот правец Гостивар - Кичево преку планискиот премин Стража, како и на патниот правец Ресен – Битола, преку Ѓавато, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

среда, 18 јануари 2017 во 17:58
img

Во напад на исламисти, 50 загинати во Мали
Повеќе од 50 лица се убиени, додека повеќе од 100 војници и поранешни борци се повредени во денешниот напад со автомобил-бомба на воен камп во северен Мали.

среда, 18 јануари 2017 во 17:44
img

Утре претежно облачно со повремени врнежи од снег
Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег, во источните и јужните делови претпладне поинтензивни.

среда, 18 јануари 2017 во 16:57
img

Крушево функционира во зимски услови
Крушево се справува со зимата и снегот иако се навестуваат нови врнежи, констатираат од локалната самоуправа и од јавните комунални претпријатија.

среда, 18 јануари 2017 во 16:51
img

Волците ја спасиле од сигурна смрт!
28 годишната Сара Варлеј од јужна Калифорнија била силувана како 19 годишна девојка по што развила посттрауматско стресно пореметување кое ја водело во смрт.Девојката живеела во постојан страв...

среда, 18 јануари 2017 во 16:33
img

Една од најконтроверзните личности во Холивуд преминала во ислам? (фото)
Контроверзната актерка Линдзи Лохан ги избришала сите фотографии од својот налог и оставила кратка порака „ „Alaikum salam“ што значи „Мир со вас“.

среда, 18 јануари 2017 во 16:20
img

ЕЛЕМ: ХЕЦ Бошков Мост е значаен енергетски проект
АД ЕЛЕМ смета дека ХЕЦ Бошков Мост е значаен енергетски проект, бидејќи ќе придонесе за зголемување на домашното производство на електрична енергија и ќе го збогати портфолиото на обновливи извори во Република Македонија.

среда, 18 јануари 2017 во 16:12
img

Почина проф. д-р Димитар Стамболиев
Денеска изутрина, на 90 годишна возраст почина проф. д-р Димитар Стамболиев, еден од најзначајните стручњаци за развојот на машинската и електро-техничката индустрија во Македонија.

среда, 18 јануари 2017 во 16:10
img

Франција нема потреба од НАТО – Париз не сака вазален однос со САД
Во одговор на традиционалната критика на Доналд Трамп на адреса на НАТО како застарена структура, звучеше премногу значајно изјавата на францускиот премиер Бернар Казнeв за потребата од создавање на независен систем за одбрана на Европа.

среда, 18 јануари 2017 во 15:57
img

Две возила излетале на патот Маврови Анови-Дебар
Едно возило завршило во водите на реката Радика, откако претходно излетало од коловозот кај месноста „сенечки ливади“ на патот Маврови Анови-Дебар, а друго се првртело на покрив при што четири лица се полесно повредени.

среда, 18 јануари 2017 во 15:42
img

Отфрлени иницијативите за укинување на екстерното
Уставниот суд на денешната седница го укина членот 144 од Законот за судска служба, кој се однесува на доставувањето докази за познавање странски јазици и работа со компјутерски програми за канцелариско работење од страна на судскиот службеник.

среда, 18 јануари 2017 во 15:40
img

Реакција на општина Центар на обвинувањата за училиштето во Капиштец
Општина Центар преку соопштение реагираше на денешните обвинувања на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Јордан Ристески дека се уште не е изградено училиштето во Капиштец.

среда, 18 јануари 2017 во 15:19
img

Средба Заев - Тимоние
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадарот на Р.Франција во Р.Македонија, Кристијан Тимоние.

среда, 18 јануари 2017 во 15:13
img

ВМРО ДПМНЕ: Заев наместо во Струмица се погрижил да се исчистат од снег улиците во Арачиново
Струмица сеуште е под снег, а градоначалникот Заев наместо за струмичани, се погрижил да се чистат улиците во Арачиново, обвини ВМРО ДПМНЕ на денешната прес конференција во Струмица...

среда, 18 јануари 2017 во 14:56
img

Инаугурацијата на Трамп со дузина контроверзи
Со очајна 40-процентна поддршка, најниска во последниве 4 децении, Доналд Трамп в петок ќе положи заклетва. Според анкетата на ЕЈ-БИ-СИ и Вашингтон Пост, тоа е двојно понизок рејтинг од оној на Барак Обама, Џорџ Буш или Бил Клинтон, но она што Републиканецот го има двојно повеќе на своето конто е буџетот што ќе го одвои за инаугуирацијата – вртоглави 900 милиони долари или уште посликовито, повеќе од цената на двете инаугурации на Обама.

среда, 18 јануари 2017 во 14:52
img

Новиот претседател на ЕП - близок пријател на ВМРО ДПМНЕ
Тајани е голем пријател на ВМРО ДПМНЕ и силен подржувач на Македонија во сите настапи не ословува со уставното име.

среда, 18 јануари 2017 во 14:42
img

Во Радовиш инвестирани 12,5 милиони евра
Рекордни 12,5 милиони евра инвестирани во општина Радовиш во 2016 година во областа на урбанизмот, образованието, детската заштита, културата и спортот.

среда, 18 јануари 2017 во 14:41
img

Ристески: Каде е училиштето што го вети Жерновски?
Каде е училиштето што градоначалникот Жерновски вети дека ќе го изгради во првата година од својот мандат, а по три ипол години стои само камен темелникот, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА