МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: НБА

среда, 29 март 2017 во 11:34
img

Харден се запиша во историјата на НБА лигата
Џејмс Харден од Хјустон стана првиот кошракар во НБА лигата кој во една сезона постигнал повеќе од 2.000 поени и им асистирал на соиграчите за повеќе од 2.000 поени. „Брадата“ ноќеска на дуелот со Голден Стејт стигна до 20. Трипл-дабл оваа сезона со 24 поени, 11 скока и 13 асистенции.

недела, 26 март 2017 во 13:10
img

Се разгорува борбата за првото место на Истокот
Вашингтон го победи шампионот Кливленд во дерби натпреварот од Источната конференција на НБА лигата и се вклучи во борбата за првото место.

сабота, 25 март 2017 во 11:21
img

Видео: Букер со 70 поени ја одбележа ноќта во НБА лигата
Девин Букер постигна неверојатни 70 поени за Феникс на гостувањето кај Бостон, но и тоа не беше доволно неговиот тим да го избегне поразот од второпласираниот тим на Истокот.

петок, 24 март 2017 во 11:09
img

Дерозан повторно реализира 40 поени
Предводени од Демар Дерозан, кој втор натпревар во низа постигнува 40 поени, екипата на Торонто оствари победа на гостувањето кај Мајами со 101:84 во еден од петте натпревраи одиграни ноќеска во НБА лигата.

четврток, 23 март 2017 во 10:29
img

Бостон се поблиску до првата позиција во Источната конференција
Со триумфот над Индијана на домашен терен постигнат ноќеска кошаркарите на Бостон се се поблиску до првото место на „Исток“, особено по поразот на шампионот Кливленд на гостувањето кај Денвер.

среда, 22 март 2017 во 10:19
img

Клиперси подобри од Лејкерси во дербито на Лос Анџелес
Убедлива победа изразена со 24 поени разлика забележа Лос Анџелес Клиперс над градскиот ривал Лос Анџелес Лејкерс на еден од осумте натпревари во НБА лигата одиграни ноќеска.

вторник, 21 март 2017 во 10:46
img

Видео: Голден С. подобар во дербито со Оклахома, за малку физичка пресметка меѓу Кари и Вестбрук
Голден Стејт ја победи Оклахома ноќеска во дерби натпреварот од Западната конференција во НБА лигата.

понеделник, 20 март 2017 во 10:25
img

Кливленд триумфира на гостувањето кај ЛА Лејкерс
Кошаркарите на Кливленд ноќеска остварија победа на гостувањето кај ЛА Лејкерс со 125:120, а триото на шампионот Кајри Ирвинг, Леброн Џејмс и Кевин Лав постигнаа повеќе од 100 поени (101).

четврток, 16 март 2017 во 10:13
img

Победа за Бостон, пораз за Сан Антонио
Во НБА лигата ноќеска се одиграа 10 натпревари. Лидерите во двете конференции имаа слободен ден додека второпласираните на Западот и на Истокот имаа различен ефект. Бостон кој е втор во Источната конференција ја запиша 43.победа, додека Сан Антонио на домашен терен загуби од Портланд бележејќи го 15.пораз оваа сезона.

понеделник, 13 март 2017 во 11:37
img

Хјустон подобар од првакот Кливленд
Кошаркарите на Хјустон ноќеска остварија победа над првакот Кливленд во натпревар со пресврти. Откако Хјустон ја доби првата четвртина во вторта Кливленд постигна 41 поен и го презеде водството кое го имаше до пред крајот на третиот период. Хјустон во третата четвртина одигра добра одбрана и прими само 19 поени, со што успеа да поведе и со тоа да оствари триумф.

сабота, 11 март 2017 во 10:46
img

Втор пораз по ред за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт ноќеска го забележаа 13. пораз сезонава во НБА лигата, кој е втор по ред.

четврток, 09 март 2017 во 10:45
img

Сан Антонио се врати од „минус 28“
Екипата на Сан Антонио ја забележа 50. победа во НБА лигата оваа сезона. „Спарс“ ноќеска на домашен терен беа подобри од Сакраменто, иако во еден момент имаа негатива од 28 поени. Најефикасен во победничкиот состав беше Ману Џинобиле со 19 поени.

среда, 08 март 2017 во 10:18
img

Новицки стана шестиот играч со повеќе од 30.000 поени во НБА лигата
Играчот на Далас Маверикс, Дирк Новицки стана шестиот кошаркар во НБА лигата со постигнати 30.000 поени.

вторник, 07 март 2017 во 10:04
img

Сан Антонио го доби дербито со Хјустон, Мајами уште еднаш поуспешен од шампионот Кливленд
Во НБА лигата ноќеска се одиграа 11 натпревари, а еден беше одложен поради лизгав под. Сан Антонио во неизвесна завршница го совлада Хјустон, најмногу по заслуга на Каваи Ленард кој ги постигна последните пет поени за „Спарс“.

понеделник, 06 март 2017 во 10:30
img

Голден Стејт ја прекина мини серијата од два пораза
Вицепрвакот во НБА, тимот на Голден Стејт синоќа на гостувањето во Њујорк забележа победа и ја прекина серијата од два последователни пораза.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА