МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Тенис

четврток, 25 мај 2017 во 17:20
img

Фото: Ѓоковиќ и Агаси го одработеа првиот заеднички тренинг
Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска и официјално почна да работи со својот нов тренер Андре Агаси.

четврток, 25 мај 2017 во 11:31
img

Мареј: Ме изненади одлуката на Ѓоковиќ да тренира со Агаси
Најдобриот светски тенисер Енди Мареј е во период на криза на резултати и ја нема формата од ланската сезона кога и стигна до првата позиција на АТП листата. Мареј со свој став реагираше и за одлуката на Новак Ѓоковиќ да го отпушти комплетниот тренерски тим и во следниот период да работи со поранешниот најдобар светски играч Андре Агаси.

среда, 24 мај 2017 во 17:15
img

Ѓорческа елиминирана во првото коло од квалификациите на Ролан Гарос
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да го мине првото коло на Грен Слем турнирот во Париз на Ролан Гарос.

среда, 24 мај 2017 во 12:01
img

Бушар го пропушта „Ролан Гарос“
Канадската тенисерка Ежени Бушар ќе го пропушти Гран слемот „Ролан Гарос“, откако на вчерашниот тренинг го повреди глуждот на десната нога.

понеделник, 22 мај 2017 во 19:36
img

Ѓорческа квалификациите на Ролан Гарос ги почнува против Лемоине
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа во првото коло од квалификациите на Ролан Гарос ќе игра против Квирин Лемоине од Холандија. Нејзината противничка се наоѓа на 160.то место на ВТА листата и оваа година имаше настап во 1.коло на Австралија опен во Мелбурн.

понеделник, 22 мај 2017 во 10:20
img

Ѓорческа за девет места го подобри пласманот на ВТА листата
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа имам скок од двете позиции на денеска објавената ВТА ранг листа и со вкупно 313 поени се најде на 171. место.

сабота, 20 мај 2017 во 17:23
img

Ѓоковиќ се избори за полуфинале на Мастерсот во Рим
Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако во продолжението на четвртфиналниот меч со Хуан Мартин Дел Потро победи со 2-0 во сетови (6:1 и 6:4 во гемови).

петок, 19 мај 2017 во 09:28
img

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим
Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако двајцата тенисери синоќа постигнаа победи во осминафиналето. Ова за нив ќе биде трет меч во последните 20 дена, а на преходните два победи Надал.

среда, 17 мај 2017 во 09:45
img

Фоњини го елиминира Мареј уште во 2.коло на Мастерсот во Рим
Првопласираниот на АТП листата Енди Мареј продолжи со лошите игри и доживеа елиминација веќе во 2.коло на турнирот во Рим. Британецот синоќа загуби од домашниот натпреварувач Фабио Фоњини со 2-0.

среда, 17 мај 2017 во 09:21
img

Шарапова остана без учество на „Ролан Гарос“
Руската тенисерка Марија Шарапова нема да игра на Ролан Гарос, бидејќи Француската тениска федерација не и додели специјална покана за учество.

вторник, 16 мај 2017 во 13:13
img

Ѓорческа и официјално дел од квалификациите на „Ролан Гарос“
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од квалификациите на вториот Грен Слем турнир годинава Ролан Гарос што се игра во Париз.

вторник, 16 мај 2017 во 09:35
img

Федерер нема да игра на „Ролан Гарос“
Швајцарецот Рожер Федерер, победникот на Ролан Гарос од 2009 година, објави дека ќе го пропушти годинашниот Грен слем турнир во Париз. „Ролан Гарос“ ќе се игра од 22 мај до 11 јуни.

понеделник, 15 мај 2017 во 12:02
img

Ѓоковиќ го намали заостатокот, Надал пред Федерер на АТП листата
Второпласираниот Новак Ѓоковиќ ја намали разликата во однос на лидерот на АТП ранг листата Енди Мареј на 3.515 поени, додека Рафаел Надал го помина Роџер Федере и се искачи на 4.место. Ова е епилогот по завршувањето на Мастерсот во Мадрид.

понеделник, 15 мај 2017 во 10:40
img

Ѓорческа се искачи на 180. место на ВТА листата
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела се искачи на 180 место на ВТА листата што е нејзин најдобар пласман во кариерата. Таа има вкупно 300 поени.

понеделник, 15 мај 2017 во 09:11
img

Надал го освои Мастерсот во Мадрид
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по петти пат го освои трофејот на турнирот во Мадрид. Тој синоќа во финалниот меч го совлада Доминик Тим од Австрија со 2-0, по стеови 7:6 и 6:4.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА