МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Скијање

вторник, 21 март 2017 во 09:22
img

Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“, но со норма „А“ за ЗОИ во Пјеонгчанг
Првиот натпреварувачки ден на меѓународниот натпревар во нордиско скијање „Мавровски меморијал“ што се одржува на падините на Бистра, ги донесе трките во 10 километри во машка и 5 километри во женска конкуренција.

среда, 15 март 2017 во 19:43
img

Спуст победи во Аспен за Штухец и за Парис
Словенката Илка Штухец и Доминик Парис од Италија победија на денешните спуст трки што се одржаа во американскиот ски центар Аспен. Штухец триумфираше убедливо со 66 стотинки пред Американката Линдзи Вон, а трета заврши Софија Гоџиа од Италија.

четврток, 09 март 2017 во 12:55
img

Бојан Трајковски ќе ја претставува Македонија за ЗОИ на Специјална олимпијада
Атлетот Бојан Трајковски ќе ја претставува Македонија на Зимските олимписки игри на Специјална олимпијада за лица со интелектуални пречки кои под слоганот „Отчукување за светот“ ќе се одржат од 14 до 25 март во Австрија.

недела, 05 март 2017 во 13:36
img

Гоџа најбрза на Супер-Џи во Кореја
Италијанката Софија Гоџа победи на супервелеслаломот возаен денеска во Џеонгсеон, Јужна Кореја во рамките на Светскиот куп.

недела, 19 февруари 2017 во 15:33
img

Второ злато за Хиршер на Светското првенство во Сент Мориц
Австрискиот скијач Марсел Хиршер го освои вториот златен медал на Светското првенство во алпски дисциплини што денеска заврши во швајцарскиот ски центар Сент Мориц. Тој победи на денешната слаломска трка, а претходно беше најдобар и во велеслаломот, а сребро освои во комбинација. Воедно тој е најуспешниот натпреварувач на шампионатот.

недела, 19 февруари 2017 во 12:48
img

Ристевски остана без пласман на слаломот во Сент Мориц
Македонскиот скијач Антонио Ристевски остана без пласман на слаломот што денеска се одржува во Сент Мориц во рамките на Светското првенство во алпски дисциплини.

сабота, 18 февруари 2017 во 17:39
img

Златен медал за Американката Шифрин на Светското првенство во Сент Мориц
Американската скијачка Микаела Шифрин триумфираше на слаломот одржан денеска во Сент Мориц во рамки на Светското првенство.

петок, 17 февруари 2017 во 16:16
img

Хиршер нов светски првак во велеслалом
Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом.

четврток, 16 февруари 2017 во 17:17
img

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц
На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки во велеслалом во машка конкуренција, а Македонија имаше четири претставници и ниту еден не оствари пласман со завршени две трки.

среда, 15 февруари 2017 во 20:00
img

Цинцов и Кусмак победници на вториот ден на „Мавровскиот меморијал“
Бугарскиот натпреварувач Цветан Цинцов и Сања Кусмак од Босна и Херцеговина се победници на вториот ден на натпреварите на 54.то издание на „Мавровскиот меморијал“.

вторник, 14 февруари 2017 во 17:46
img

Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“ и со „А“ норма за ЗОИ во Пјеонгчанг
Првиот натпреварувачки ден на меѓународниот натпревар во нордиско скијање „Мавровски меморијал“, што се одржува на падините на Бистра, ги донесе трките во 10 километри во машка и 5 километри во женска конкуренција.

вторник, 14 февруари 2017 во 13:40
img

Симјановска сепак ќе се натпреварува во велеслаломот во Сент Мориц
Македонската скијачка Лидија Симјановска, доби шанса да се натпреварува во велеслаломската трка на Светското првенство во алпски дисциплини што се одржува во Сент Мориц. Согласно правилата секоја земја може да пријави по еден натпреварувач во финалето доколку истиот ја завршил квалификациската трка.

понеделник, 13 февруари 2017 во 15:59
img

Ерни сензационален победник во комбинација на СП во Швајцарија
Ерни Лука им донесе голема радост на швајцарските навивачи по денешната победа во дисциплината комбинација на Светското првенство во Сент Мориц.

недела, 12 февруари 2017 во 16:22
img

Фојц најбрз на мундијалскиот спуст
Швајцарецот Беат Фојц е победник на спуст трката возена денеска во рамките на Светското првенство во Сент Мориц. Домашниот скијач беше најбрз на патеката „Корвиља“ со време 1:38.91 минута.

недела, 12 февруари 2017 во 14:20
img

Словенката Илка Стухец победничка на спустот во Сент Мориц
Словенечката скијачка Илка Стухец е победничка на спустот што денеска се возеше во Сент Морц во рамките на Светското првенство во алпско скијање.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА