МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Формула

сабота, 25 март 2017 во 10:07
img

Пол-позицијата во Мелбурн за Хамилтон
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе тргне од првата стартна позиција на трката за Големата награда на Австралија со која ќе биде отворена новата сезона во Формула 1 шампионатот.

четврток, 23 март 2017 во 10:44
img

Календар на Формула 1 трки за 2017 година, возачи, тимови
На 26 март со трката за Големата награда на Австралија во Мелбурн започнува светскиот шампионат во Формула 1.

вторник, 24 јануари 2017 во 10:24
img

Берни Еклстоун веќе не прв човек на Формула 1
Компанија „Либерти медија“ му се заблагодари за соработката на досегашниот шеф на Формула 1 Берни Еклстоун.

петок, 02 декември 2016 во 15:50
img

Шампионот Нико Розберг ја заврши кариерата
Новиот шампион во формула 1 Нико Розберг реши да ја заврши кариерата, иако пред само пет дена ја освои титулата шампион во формула 1 за 2016 година. Повлекувањето на 31-годишниот возач претставува големо изненадување. Тој шампионската титула ја освои со само пет бодови повеќе од клупскиот колега од Мерцедес Луис Хамилтон.

недела, 27 ноември 2016 во 17:05
img

Нико Розберг нов шампион во формула 1
Германецот Нико Розберг е новиот шампион во формула 1. Тој е вкупно 33.ти првак во овој спорт. Розберг (возач на Мерцедес) на последната трка што се возеше на патеката „Јас Марина“ го издржа притисокот од страна на Луис Хамилтон и го освои второто место што му беше доволно за да ја освои титулата.

сабота, 26 ноември 2016 во 17:26
img

Пол позиција за Луис Хамилтон на последната трка во Ф1
Возачот на „Мерцедес“ и актуелен шампион Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на утрешната последна трка во годинешнава сезона во Формула 1.

недела, 13 ноември 2016 во 20:56
img

Хамилтон најбрз на трката за Големата награда на Бразил
Британецот Луис Хамилтон остана во игра за титулата Светски шампион, откако вечерва победи на патеката „Интерлагос“ на трката во Формула 1 за големата награда на Бразил.

понеделник, 31 октомври 2016 во 09:24
img

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Мексико
Возачот на Мерцедес и актуелен светски првак во формула 1, Луис Хамилтон забележа победа на трката одржана синоќа за Големата награда на Мексико и со тоа ја намали разликата во однос на лидерот во генералниот пласман Нико Розберг.

недела, 30 октомври 2016 во 12:16
img

Хамилтон пред Розберг на стартот за Големата награда на Мексико
Британецот Луис Хамилтон ќе стратува од полпозицијата на 19-тата трка во Формула 1 шампионатот која вечерва ќе се вози за Големата награда на Мексико.

понеделник, 24 октомври 2016 во 11:35
img

Хамилтон победник на американското Гранд-при
Британецот Луис Хамилтон е победник на 12. трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на САД.

недела, 16 октомври 2016 во 11:57
img

Манчестер Јунајтед подготвува 80 милиони фунти за Гризман
Раководството на премиерлигашот Манчестер Јунајтед подготвува понуда од 80 милиони евра за трансфер на Антоан Гризман во јануари кој би бил замена за Вејн Руни, пишува„Мирор“.

сабота, 08 октомври 2016 во 10:42
img

Розберг со пол-позиција во Сузука
Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ја освои пол-позицијата пред главната трка од Шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Јапонија.

сабота, 01 октомври 2016 во 13:53
img

Пол позиција за Хамилтон во Малезија
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол позицијата за утрешната трка за Големата награда на Малезија, откако беше најбрз на денешените квалификации.

недела, 18 септември 2016 во 16:49
img

Розберг го презеде водството во генералниот пласман
Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ја забележа осмата победа оваа сезона и 22-ра во кариерата. Тој денеска беше најбрз на патеката во Сингапур и се искачи на првата позиција во Генералниот пласман од Светскиот шампионат во Формула 1.

сабота, 17 септември 2016 во 17:22
img

Пол-позицијата во Сингапур за Розберг
Возачот на Мерцедес Нико Розберг ќе стартува од првото место на трката во Формула 1 за Големата награда на Сингапур, која ќе се вози со почеток од 14 часот.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА