КАТЕГОРИЈА: Формула

четврток, 26 октомври 2017 во 12:01
img

Бријаторе: Ферари со Раиконен во тимот нема шанса против Мерцедес
Флавио Бријаторе изјави дека Ферари со Кими Раиконе во тимот нема шанси да го победи лутиот ривал Мерцедес. Финецот неодамна го обнови договорот со „Скудерија“, но само за една сезона.

недела, 22 октомври 2017 во 11:09
img

Пол-позицијата во Остин за Хамилтон
Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе тргне од пол-позицијата на трката од Шампионатот во Формула 1 што ќе се вози вечер за Големата награда на САД.

сабота, 21 октомври 2017 во 11:35
img

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг во Остин
На вториот тренинг во Остин, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон повторно беше најдобар.

недела, 08 октомври 2017 во 14:32
img

Хамилтон победник во трката на Формула 1 во Јапонија
Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон победи денеска во трката во Формула 1 за Голамата награда на Јапонија.

сабота, 07 октомври 2017 во 12:14
img

Болидите на Мерцедес најбрзи на квалификациите во Сузука
Двата болида на Мерцедес беа најбрзи на денешните квалификации за утрешната трка за Големата награда на Јапонија.

недела, 01 октомври 2017 во 12:40
img

Ферстапен победник на трката за ГН на Малезија
Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е победник на денешната трката од шампионатот во Формула 1 што денеска се возеше за Големата награда на Малезија.

недела, 03 септември 2017 во 16:17
img

Хамилтон и Ботас за „еден-два“ победа на Мерцедес во Монца
Луис Хамилтон и Валтери Ботас остварија „еден-два“ победа за тимот на Мерцедес на денесшната 13-тата трка во Формула 1 шампионатот која ќе се возеше за Големата награда на Италија.

недела, 27 август 2017 во 17:13
img

Хамилтон победник на трката за ГН на Белгија
Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон победи на денешната трка за Големата награда на Белгија што се возеше на патеката Спа. Тој денеска ја возеше својата 200.та трка и ја постигна 58.та победа.

сабота, 26 август 2017 во 17:48
img

Фетел до 2020 ќе вози за Ферари
Четирикратниот победник на Формула 1, Себастијан Фетел го обнови договорот со Ферари .

вторник, 22 август 2017 во 17:46
img

Раиконен и следната година вози за Ферари
Кими Раиконен потпиша договор со Ферари и за следната година.

недела, 30 јули 2017 во 16:52
img

Двојна победа на Ферари на трката за Големата награда на Унгарија
Возачите на Ферари ги освоија првите две места на денешната трка за Големата награда на Унгарија што се возеше на патеката Хунгароринг.

сабота, 29 јули 2017 во 16:48
img

Пол позиција за Фетел на трката за ГН на Унгарија
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел на утрешната трка за Големата награда на Унграија ќе стартува од пол позицијата, откако на денешените квалификации имаше најдобро време.

недела, 16 јули 2017 во 16:23
img

Хамилтон најбрз на Силверстоун
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на денешната трка од шампионатот во Формула 1 возена на патеката „Силверстоун“ за Големата награда на Велика Британија.

сабота, 08 јули 2017 во 17:33
img

Пол-позицијата на „Ред Бул ринг“ за Ботас
Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас го освои првото место на денешните квалификации за трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Австрија.

понеделник, 12 јуни 2017 во 09:57
img

Хамилтон најбрз на трката во Канада
Британецот Луис Хамилтон е победник на трката за ГН на Канада во шампионатот од Формула 1 што се возеше синоќа во Монтреал.