МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Ракомет

понеделник, 20 ноември 2017 во 12:05
img

Борозан во тимот на колото
Вуко Боразан, левиот бек на Вардар се најде меѓу седумте најдобри играчи на осмото коло од ракометната Лига на шампиони.

понеделник, 20 ноември 2017 во 09:45
img

Вардарки почнуваат на домашен терен во главната фаза од ЛШ
Вардар е единствен тим во женската Лига на шампионите што во Главната фаза тргнува со максимални 8 бода што ги пренесува од мечевите од првиот круг. Противници на „црвено-црните" во борбата за четвртфинале ќе бидат Мец, Будуќност и Битигхајм.

недела, 19 ноември 2017 во 21:30
img

Нант тешко до победата над Загреб
Ракометарите на француската екипа Нант вечерва тешко стигнаа до победа (28:27) во 8.коло од групата А од Лигата на шампионите.

недела, 19 ноември 2017 во 21:12
img

Триумфи за фаворитите Пелистер и Охрид во Супер лигата
Ракометните екипи на Пелистер и на Охрид ја потврдија фаворитската улога на денешните натпревари од 10.коло од Супер лигата. Пелистер пред своите навивачи во салата „Младост“ во Битола го совладаа Радовиш со 29:23.

недела, 19 ноември 2017 во 19:39
img

Комплетирана првата фаза од женската ракометна Лига на шампионите
Со одигрувањето на денешните четири натпревари од 6.коло беше комплетирана првата групна фаза од женската ракометна Лига на шампиони.

недела, 19 ноември 2017 во 12:43
img

ЖРК Вардар ги дозна ривалите за главната фаза од Лигата на шампионите
Ракометарките на ЖРК Вардар единствени со максимални шест победи го завршија првиот дел групна фаза од Лигата на шампионите.

сабота, 18 ноември 2017 во 20:57
img

Раул Гонзалес : Игравме до перфекција
Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

сабота, 18 ноември 2017 во 19:28
img

Европскиот првак Вардар надмоќен против германскиот шампион
Европскиот и македонски шампион Вардар ја постигна и седмата победа во групата А од Лигата на шампионите откако попладнево во рамките на 8.коло на домашен терен во исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ го совлада првакот на Германија Рајн Некар Ловен со 30:26 (17:13).

сабота, 18 ноември 2017 во 14:53
img

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен
Европскиот шампион Вардар на денешниот дуел од 8.коло од Лигата на шампионите на домашен терен против германскиот првак Рајн Некар Ловен ќе настапи без двајца стандардни играчи Лука Циндриќ и Фереира Мораеш.

петок, 17 ноември 2017 во 21:27
img

Вардар со максимални шест победи ја заврши првата фаза од ЛШ
Ракометарките на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победија Турингер со 29:21 и со 100 процентен ефект ја заврши првата групна фаза во Лигата на шампионите.

петок, 17 ноември 2017 во 10:34
img

ЖРК Вардар против Турингер „брка“ шест од шест
Европскиот вицепрвак Вардар е на чекор од исполнување на планот, да го заврши првиот дел од Лигата на шампионите со максимални шест победи. На досегашните пет средби Вардар има пет победи, а во 6. коло вечерва игра со Турингер од Германија.

четврток, 16 ноември 2017 во 22:54
img

Пелистер подобар од Охрид во дербито на Супер лигата
Ракометарите на битолски Пелистер постигнаа победа во дербито на 9. коло од Супер лигата откако на домашен терен го совладаа Охрид со 23:21 (14:10). Домашниот тим водство имаше во текот на целиот натпревар. Гостите успеаја да намалат и да бидат на негатива од еден гол (21:20), но немаа сили за пресврт.

четврток, 16 ноември 2017 во 19:45
img

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во „меч на неделата“
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја избра средбата меѓу Вардар и Рајн-Некар Левен за меч на осмото коло на Лигата на шампионите.

четврток, 16 ноември 2017 во 09:01
img

Пет гола на Лазаров во триумфот на Нант против Саран
Екипата на Нант ја постигна петтата победа во францускиот ракометен шампионат, откако пред своите гледачи го совладаа тимот на Саран со 31:29 (17:14) во натпревар од 9. коло.

среда, 15 ноември 2017 во 19:50
img

Металург поразен на гостувањето кај Мешков Брест
Ракометарите на Металург се поразени од Мешков Брест во последниот натпревар од 7-то коло на регионалната СЕХА лига.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА