МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Кошарка

среда, 29 март 2017 во 09:14
img

Валенсија поведе против Уникаха во финалето на Еврокупот
Кошаркарите на Валенсија го добија првиот меч против Уникаха во финалето на второто по квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување - Еврокупот.

среда, 29 март 2017 во 09:13
img

Будуќност се избори за „мајсторка“ со Црвена звезда
Кошаркарите на Будуќност ја искористија предноста на домашниот терен и ја совладаа белградска Црвена звезда, со што го израмнија резултатот на 1-1 во победи во полуфиналето на регионалната АБА лига.

вторник, 28 март 2017 во 09:31
img

МКФ ги ангажира Јанко и Митко Луковски
Во просториите на Македонската кошаркарска федерација вчера се одржа состанок помеѓу претседателот на стручниот совет Марјан Лазовски, претседателот на здружението на тренери, Драган Василов – Цевка, Јанко и Митко Луковски и тренерите номинирани за селектори на сите машки национални селекции.

недела, 26 март 2017 во 11:21
img

Карпош Соколи по продолжение до триумф над Куманово
Екипата на Карпош Соколи ја забележа третата победа во Супер лигата откако синоќа на гостувањето во Куманово кај истоимениот тим победи со 91:88 по дополнителни пет минути.

недела, 26 март 2017 во 11:17
img

Партизан и Цедевита ќе играат мајсторка
Екипите на Партизан и на Цедевита ќе одиграат уште еден натпревар во полуфиналето од регионалната кошаркарска АБА лига, откако синоќа во Белград „црно-белите“ победија со 74:73 и изедначија на 1-1 во победи.

сабота, 25 март 2017 во 21:29
img

МЗТ во второто полувреме го скрши отпорот на Работнички
Со одлична игра во вторите 20 минути, особено во фазата на нападот, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром лесно и убедливо го совладаа вечниот ривал Работнички (87:68), во вечерашниот дуел на домашен терен во рамки на 3. коло од Суперлигата.

сабота, 25 март 2017 во 13:58
img

МЗТ Скопје домаќин на Работнички во вечното кошаркарско дерби
Викендов ќе се одиграат пет натпревари на кошаркарските натпревари во Македонија, три во Супер лигата каде шест екипи се борат за шампионската титула, а два во Плејаут лигата каде четири екипи се борат за опстанок во кошаркарската елита.

петок, 24 март 2017 во 18:49
img

Шпанија на Евробаскет 2017 веројатно со браќата Гасол
Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скариоло, најави дека браќата Пау и Марк Гасол би требало да бидат дел од репрезентацијата на следното Европско првенство, што ќе се одржи кон крајот на претстојното лето.

четврток, 23 март 2017 во 09:32
img

Реал Мадрид поуспешен од Барселона во Евролигата
Кошаркарите на Реал Мадрид се вратија на првото место на табелата во кошаркарската Евролига откако синоќа ја победија Барселона со 85:69 на последниот натпревар од 27.коло.

среда, 22 март 2017 во 19:22
img

ЦСКА Москва ја постигна 20. победа во Евролигата
Екипата на ЦСКА Москва со триумфот вечерва над Дарушафака е првата екипа која сезонава во кошаркарската Евролига ја постигна 20-та победа.

среда, 22 март 2017 во 15:39
img

МКФ: КК Куманово не заслужува да биде менаџиран на ваков начин
Македонската кошаркарска федерација (МКФ) денеска преку соопштение ја информира спортската јавност во врска со последните случувања околу барањето за раскин на договорот помеѓу кошаркарот Данило Мијатовиќ и КК Куманово 2009.

среда, 22 март 2017 во 09:23
img

Валенсија и Хапоел во борба за финалето на Еврокупот
Екипите на Валенсија и Хапоел Ерусалим ќе се борат за место во финалето на второто по квалитет клупско кошаркарско натпреварување Еврокупот.

среда, 22 март 2017 во 09:21
img

Евролига: Очекувани победи на Панатинаикос и Басконија
Екипите на Панатинаикос и на Басконија остварија очекувани победи против Армани Милано, односно Бамберг во дуелите од 27.коло на кошаркарската Евролига.

понеделник, 20 март 2017 во 20:25
img

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари
Големото градско, но и македонско кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе се игра во сабота, а влезниците за овој натпревар се продаваат по цена од 100 денари.

понеделник, 20 март 2017 во 09:39
img

Црвена звезда ја дели една победа од АБА финалето
Црвена звезда ја совлада Будуќност со 82:67 синоќа во Белград во првиод натпревар од полуфиналната пресметка во регионалната кошаркарска АБА лигата која се игра до две победи.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА