МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: ЗОИ - Пјонгчанг 2018

сабота, 24 февруари 2018 во 10:55
img

Нисканен победник на маратонот од 50 км
Ливо Нискинен од Финска ја освои олимписката титула на 50 километри крос-кантри класичен стил на Игрите во Понг Џанг.

сабота, 24 февруари 2018 во 10:29
img

ЗОИ 2018: Злато за Тутан во сноуборд „Биг ер“
Канаѓанецот Себастијан Тутан стигна до златен медал во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг.

сабота, 24 февруари 2018 во 10:00
img

ЗОИ: Ледецка испиша историја
Чешката сноубордистка Естер Ледецка влезе во историјата на Зимските олимписки игри, откако по освојувањето на златниот медал во алпското скијање, таа стана првата натпреварувачка која стигна до злато и во паралелен слалом во сноубордот.

сабота, 24 февруари 2018 во 09:56
img

ЗОИ 2018: Швајцарија победник во новата дисциплина – екипна алпска комбинација
Репрезентацијата на Швајцарија го освои историското прво злато во новата дисциплина на Зимските олимписки игри – алпска комбинација екипно.

петок, 23 февруари 2018 во 19:10
img

Германија ја совлада Канада за финале против Русија
Хокеарската репрезентација на Германија се пласираше во финалето на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг откако ја совлада фаворизираната Канада со 4:3.

петок, 23 февруари 2018 во 16:47
img

Шведска триумфираше во штафета во бијатлон
Шведските бијатлонци го освоија златниот медал во штафета на четири по седум ипол километри на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

петок, 23 февруари 2018 во 16:35
img

Нов случај на допинг кај руски олимпиец
Нов случај на допинг е регистриран на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг и повторно станува збор за руски олимпиец.

петок, 23 февруари 2018 во 16:30
img

Келд Нојс стигна до второ злато
Холандскиот лизгач Келд Нојс го освои вториот златен медал на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако триумфираше на трката на 1.500 метри.

петок, 23 февруари 2018 во 13:51
img

ЗОИ 2018: По две децении Русите ќе играат финале во хокеј
Хокеарите на Русија кои на ЗОИ во Јужна Кореја настапуваат под олимпиското знаме ќе играат во финалето, откако денеска во првото полуфинале ја победија Чешка со 3:0.

петок, 23 февруари 2018 во 09:25
img

ЗОИ 2018: Двојна победа за Русинките во сингл уметничко лизгање
Младата руски лизгачката Алина Загитова (15) го освои првиот златен медал за Русија на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако триумфираше во сингл уметничко лизгање.

петок, 23 февруари 2018 во 09:23
img

ЗОИ 2018: Серва и донесе злато на Канада во ски крос
Канаѓанката Келси Серва го освои златниот медал во дисциплината на ски крос на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг.

четврток, 22 февруари 2018 во 15:58
img

Шултинг е новата олимписка шампионка на 1.000 метри во „шорт трек“
Холандската натпреварувачка Сузане Шултинг ја освои титулата на Олимпијадата на 1.000 метри во „шорт трек“.

четврток, 22 февруари 2018 во 12:11
img

ЗОИ 2018: Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом
Македонскиот скијач Антонио Ристевски не успеа да финишира ниту во својот втор настап на олимпијадата, откако излета од патеката и повторно не успеја да ја заврши трката, овој пат во слалом.

четврток, 22 февруари 2018 во 10:16
img

ЗОИ 2018: САД ја прекинаа доминацијата на хокеарките на Канада на Олимписките игри
Светскиот шампион САД го победи бранителот на титулата Канада со 3: 2 (1: 0, 0: 2, 1: 0, 0: 0, 1: 0) по пенали во финалето на Олимпискиот турнир во хокеј на мраз кај дамите.

четврток, 22 февруари 2018 во 10:03
img

ЗОИ 2018: Гизин триумфираше во алпска комбинација, Вон отпадна
Швајцарката Мишел Гизин ја освои олимписката титула во алпска комбинација на Игрите во Пјонгчанг.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА