МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: ЛОИ Рио 2016

понеделник, 22 август 2016 во 09:18
img

Рио 2016: Завршија Олимписките игри, најмногу медали за САД
Завршија 31-те летни Олимписки игри во бразилскиот град Рио де Жанеиро.

понеделник, 22 август 2016 во 09:15
img

Рио 2016: Доминација на американските кошаркари
Соединетите Американски Држави на убедлив начин го освоија златниот медал во кошарка на Олимписките игри во Рио. Тие синоќа во финалето со 96:66 ја победија Србија и ја потврдија својата доминација во овој спорт.

недела, 21 август 2016 во 20:36
img

Рио 2016: Бразил олимписки шампион во одбојка
Одбојкарската репрезентација на Бразил го освои златниот медал на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.

недела, 21 август 2016 во 18:26
img

Рио 2016: САД бронзени во двете конкуренции на одбојкарскиот турнир
Одбојкарската репрезентација на САД го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Рио, откако попладнево во малото финале остварија пресврт победа над Русија.

недела, 21 август 2016 во 12:31
img

Рио 2016: Поделени медали во седум атлетски дисциплини
На програмата на Олимписките игри во Рио ноќеска беа финалните борби во седум атлетски дисциплини.

недела, 21 август 2016 во 11:23
img

Рио 2016: Одбојкарките на Кина го освоија златото
Во финалето на женскиот одбојкарски турнир на Олимписките игри во Рио, репрезентацијата на Кина доцна ноќеска ја совлада Србија со 3:1.

недела, 21 август 2016 во 09:40
img

Рио 2016: Фудбалерите на Бразил преку пенали до олимпиското злато
Фудбалерите на Бразил го освоија првото место на Олимписките игри во Рио, откако ноќеска на пенали ја совладаа Германија со 5:4.

недела, 21 август 2016 во 09:39
img

Рио 2016: Србија ја победи Хрватска во финалето на ватерполо турнирот
Ватерполо репрезентацијата на Србија го освои златниот медал на Олимпијадата во Рио и на тој начин ги обедини титулите европски, светски и олимписки шампион.

сабота, 20 август 2016 во 20:11
img

Рио 2016: Ватерполистите на Италија подобри од Црна Гора во дуелот за третото место
Со победата од 12:10 остварена вечерва над Црна Гора во малото финале, ватерполо репрезентацијата на Италија го освои бронзениот медал на Олимпискиот турнир во Рио.

сабота, 20 август 2016 во 12:19
img

Рио 2016: Бразил – Италија во финалето на одбојкарскиот турнир
Домаќинот Бразил и репрезентацијата на Италија утре ќе играат во завршницата на одбојкарскиот турнир на Олимписките игри во Рио.

сабота, 20 август 2016 во 09:53
img

Рио 2016: Болт ја предводеше штафетата на Јамајка до златото на 4x100 метри
Јусеин Болт го освои третото злато на Олимпијадата во Рио, откако штафетата на Јамајка ноќеска победи во трката на 4х100 метри.

сабота, 20 август 2016 во 09:23
img

Рио 2016: Ракометарите на Франција ќе го бранат златото
Француската ракометна репрезентација ќе има можност да го барни златниот медал на Олимписките игри.

сабота, 20 август 2016 во 09:21
img

Рио 2016: Србија противник на САД во кошаркарското финале
Репрезентацијата на Србија обезбеди учество во финалето на олимпискиот турнир во Рио по одличната игра и убедливата победа над Австралија синоќа во второто полуфинале.

петок, 19 август 2016 во 12:18
img

Рио 2016: Хрватката Сара Колак сензационална победничка во фрлање копје
Хрватската атиетичарка Сара Колак направи вистинска сензација со освојувањето на златниот олимписки медал во фрлање копје.

петок, 19 август 2016 во 12:17
img

Рио 2016: Далихан Мухамед се закити со златото на 400 м. со пречки
Американката Далихан Мухамед го освои златниот олимписки медал во трката на 400 метри со пречки.

1  2  3  4  5

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА