МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Фудбал

среда, 20 септември 2017 во 11:10
img

Украина медиуми: Срна падна на допинг тест
Капитенот на Шахтјор Дарио Срна падна на допинг-тест по натпреварот против Наполи во Лигата на шампионите, објавија украинските медиуми.

среда, 20 септември 2017 во 09:49
img

Трофеј во Лига 1 и најмалку полуфинале во ЛШ, услов за Емери да остане во ПСЖ
Раководството на Пари Сен Жермен му постави ултиматум на тренерот Унаи Емери да го освои трофејот во домашното првенство и да се пласира барем во полуфиналето во Лигата на шампионите доколку сака да ја задржи својата позиција.

среда, 20 септември 2017 во 09:30
img

Несторовски го одлучи дербито на Серија Б
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше клучниот играч во синоќешното дерби на Серија Б на кое неговиот тим Палермо ја совлада Перуџа со 1:0.

среда, 20 септември 2017 во 08:57
img

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа
Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар.

вторник, 19 септември 2017 во 14:40
img

За само неколку дена еден милион барања за билети за СП 2018
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објави дека за првите неколку дена од стартот на продажбата, добила речиси еден милион барања за билети за Светското првенство во Русија што ќе се игра следната година.

вторник, 19 септември 2017 во 14:30
img

Нојер опериран, ќе отсуствува од терените до крајот на годината
Мануел Нојер нема да учествува на ниту еден натпревар за Баерн Минхен до крајот на оваа година. Информацијата беше објавена денес од страна на водечките медиуми во Германија, а потоа потврдена од самиот клуб.

вторник, 19 септември 2017 во 12:39
img

Јувентус го избра Облак за замена на Буфон
Италијанскиот шампион Јувентус се чини ја најде замената за легендарниот голман Џанлуиџи Буфон, кој многу веројатно ќе ја заврши својата кариера на крајот на оваа сезона.

вторник, 19 септември 2017 во 12:37
img

Барселона останува со истите играчи до крајот на сезоната, Бартомеу нема да носи засилувања во зимскиот преоден рок
Претседателот на Барселона Хосеп Марија Бартомеу изјави дека нема планови за ангажман на нови фудбалери во зимскиот преоден рок.

понеделник, 18 септември 2017 во 19:28
img

ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари
Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

недела, 17 септември 2017 во 14:04
img

Лајпциг и Борусија одиграа ефикасен натпревар без победник
Дербито на 4.коло од Бундес лигата меѓу Лајпциг и Борусија Менхенгладбах заврши со четири голови и без победник 2:2. Домаќинот Лајпциг во два наврати водеше, но гостите останаа непоразени.

сабота, 16 септември 2017 во 16:26
img

Нов гол на Барди во дресот на Левенте во Ла Лига
Македонскиот репрезентативец Енис Барди повторно се запиша во листата на стрелците и неговиот Леванте успеа да освои бод во дуелот со градскиот ривал Валенсија.

петок, 15 септември 2017 во 10:27
img

Манчини: Не очекував вака убедлива победа
Италијанскиот стратег на кормилото на Зенит, Роберто Манчини, не очекувал лесна и убедлива победа на гостувањето во скопје, каде руската екипа синоќа го победи Вардар со 5-0.

петок, 15 септември 2017 во 10:25
img

Јаневски: Треба да извлечеме поуки од убедливиот пораз од Зенит
По убедливиот пораз од Зенит (0-5) во првиот меч од групната фаза на Лига Европа, тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, призна дека неговите избраници со грешките кои ги направиле му помогнал на Зенит да победи.

петок, 15 септември 2017 во 10:24
img

Лига Европа: Зенит пресилен за Вардар
Екипата на Вардар доживеа убедлив пораз од Зенит со 5:0 на својот дебитантски настап во Лигата на Европа. Рускиот тим во целост ја оправда улогата на апсолутен фаворит и сосема заслужено ги освои бодовите во Скопје.

петок, 15 септември 2017 во 10:22
img

Сосиедад убедливо со 4-0 го победи Розенборг
Шпанскиот тим Реал Сосиедад забележа убедлива победа над норвешкиот шампион Розенборг.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА