Меси: Ќе играм за Барселона онолку долго колку што клубот посакува
Еден од најдобрите играчи во светот Лионел Меси, ги отфрли шпекулациите дека би можел да ја напушти Барселона и да прејде во Манчестер Сити, истакнувајќи дека е многу среќен во Каталонија.

среда, 18 јануари 2017 во 10:09
img

Одиграни шест повторени натпревари во ФА купот
Познати се сите уште шест двојки за шеснаесет финалето од ФА купот, откако синоќа се одигра повторени дуели кои претходно завршија нерешено.

среда, 18 јануари 2017 во 09:28
img

Египетскиот голман Ел Хадари најстар учесник во историјата на Купот на нациите
Голманот на фудбалската репрезентација на Египет, Есам Ел Хадари влезе во историјата на африканскиот Куп на нации како најстар учесник во ова натпреварување.

среда, 18 јануари 2017 во 08:56
img

Интер по продолженија избори четвртфинале во италијанскиот куп
Фудбалерите на Интер обезбедија место во четвртфиналето на „Копа Италија“ по синоќешната победа над Болоња во осминафиналето со 3:2. Триумфот за Интер го донесе Антонио Кандрева во осмата минута од првото продолжение, откако основните 90 минути завршија нерешено 2:2.

вторник, 17 јануари 2017 во 14:54
img

Манчестер Сити подготвува рекордни 114 милиони евра за Меси
Манчестер Сити се подготвува да го сруши трансфер рекордот во историјата на фудбалот и да му понуди 114 милиони евра на првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси.

вторник, 17 јануари 2017 во 09:48
img

Сосиедад со гостинска победа во Малага
Екипата на Реал Сосиедад синоќа ја победи Малага и на домаќините им го нанесе третиот пораз во низа.

вторник, 17 јануари 2017 во 09:35
img

Ван Гал одлучи да ја заврши кариерата
Холандскиот фудбалски тренер Луј ван Гал соопшти дека донел одлука да ја заврши кариерата.

вторник, 17 јануари 2017 во 09:19
img

Јувентус има нов грб
Италијанскиот шампион Јувентус на гала свеченост во Торино го претстави новиот грб и визуелен идентитет на клубот.

вторник, 17 јануари 2017 во 09:16
img

Торино испушти два гола предност на дуелот со Милан
Фудбалерите на Торино одиграа нерешено 2:2 синоќа на натпреварот со Милан, иако по само 26 минути водеа со 2:0, а во 32.минута имаа и пенал за три голови предност, но Адем Љајиќ не го реализира ударот од 11 метри.

понеделник, 16 јануари 2017 во 22:54
img

Нејмар е највредниот светски фудбалер
Резултатите од анализата на Меѓународниот центар за спортски студии (ЦИЕС) каде што стручњаците врз основа на разни критериуми пресметуваат кои се најскапите фудбалери на светот, покажаа дека Нејмар е највредниот светски фудбалер.