МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 22 јули 2017 во 12:43
img

Решена мистеријата за Бермудскиот триаголник?
Научниците и теоретичарите на заговори до сега предложија безброј сценарија за да се објасни феноменот на исчезнување бродови и авиони во областа наречена Бермудски триаголник.

сабота, 22 јули 2017 во 12:38
img

СДСМ: Владата ги намали долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните
Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава, стои во пишаната реакција на СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

сабота, 22 јули 2017 во 12:23
img

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО води политичка хајка против нас
СЈО делува како продолжена рака на СДСМ која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му помогне на СДСМ да ја дефокусира јавноста од нивните политики во кои Заев се пазари со највисоките државни и национални интереси, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

сабота, 22 јули 2017 во 11:56
img

Македонска владина делегација во официјална посета на БиХ
Македонска владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина.

сабота, 22 јули 2017 во 11:44
img

Оваа Романка ја нарекуваат најубавата жена на светот, а видеото во кое е гола го погледнаа милиони (видео+18)
Запознајте ја Мадалин Диана Генеа, жената која со својот талент и убавина го маѓепса целиот свет.

сабота, 22 јули 2017 во 11:28
img

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово
Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово.

сабота, 22 јули 2017 во 11:22
img

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото
Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

сабота, 22 јули 2017 во 11:20
img

Концерти на Хели Сиекинен и на „Т.А.О“ бендот вечерва на „Охридско лето“
Втората вечер во рамки на џез-викендот на „Охридско лето“ предвидува два концерти и тоа на финската уметничка на хармоника и бандеон Хели Сиекинен од 21 часот и на бендот „Т.А.О“ од Данска од 22:30 часот.

сабота, 22 јули 2017 во 11:01
img

Путин: Јас сум сосем обичен човек
Рускиот претседател Владимир Путин, денеска изјави дека себе си се смета за “обичен човек“ кој сака да чита историски романи и да го слуша Моцарт, единствено што е различно е што извршува работа поинаква од останатите.

сабота, 22 јули 2017 во 10:46
img

За регионот и Македонија разговарале Коѕиас и Могерини
Прашањето за името како и европската перспектива на земјите од регионот со најдоа на агендата на Могерини на средбите во Атина со Ципрас и Коѕиас.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА