МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

вторник, 19 септември 2017 во 08:43
img

Награда „Македонска книжевна авангарда“ за поетесата Бистра Илин Шеќеровски
Поетесата Бистра Илин Шеќеровски е добитник на годинашната награда „Македонска книжевна авангарда“ за стихозбирката „Градините на внатрешниот сон“ во издание на НИУ МИИЦ од Панчево, Србија.

вторник, 19 септември 2017 во 08:40
img

Собранието ќе расправа за законот за стечајци
Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 12. седница на која треба да расправа за Предлог-законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизација на претпријатијата со доминантна сопственост на државата.

вторник, 19 септември 2017 во 08:37
img

Средба Димитров - Шенон: САД ќе продолжи со поддршка на реализацијатана стратешките цели на Македонија
Министерот Никола Димитров пред почетокот на отворањето на Генералната дебата на 72-то Генерално собрание на ОН оствари оствари билатерална средба со потсекретарот за политички прашања во Стејт департмент, Томас А.Шенон.

вторник, 19 септември 2017 во 08:33
img

Заев на средба со претставници на Google Jigsaw - поставена основа за развивање соработка
Премиерот Зоран Заев, се сретна со Џерад Коен, еден од првите луѓе на една од најразвиените светски компании Google Jigsaw.

вторник, 19 септември 2017 во 08:30
img

Почеток на кампањата „Што гледаш? Биди нивниот глас!“
Здружението за акција против насилство и трговија со луѓе „Отворена порта“ денеска ќе одржи информативни презентации во Тетово и Гостивар, во рамки на едномесечната кампања „Што гледаш? Биди нивниот глас!, која има цел да ја подигне свеста во однос на трговијата со луѓе.

вторник, 19 септември 2017 во 08:26
img

Работилница за реформа на законите за планирање и изградба
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе се обрати на работилница за реформите на групата закони кои го уредуваат планирањето, изградбата и просторот.

вторник, 19 септември 2017 во 08:25
img

Претставата „Отровната туника“ вечер на фестивалот „Иван се враќа дома“
Фестивалот „Иван се враќа дома“ на кој гостува московскиот театар „Мастерскаја П. Фоменко” со три претстави од македонскиот режисер Иван Поповски, денеска и утре продолжува со претставата „Отровната туника" од Николај Гумиљов која на сцената на Македонскиот народен театар ќе биде изведена од 20 часот.

вторник, 19 септември 2017 во 08:23
img

Презентација на мерките од „Планот за економски раст“ на Владата
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска организира трибина на која пред претставниците на меѓународната заедница во Република Македонија ќе бидат презентирани мерките од „Планот за економски раст“ на Владата.

вторник, 19 септември 2017 во 08:14
img

Работилница за намалување на ранливоста на земјоделството од климатските промени
Работилница на тема „Намалување на ранливоста на земјоделството од климатските промени“ ќе се одржи денеска и утре во Маврово во организација на Огранизацијата за земјоделство и храна при Обединетите нации (ФАО).

вторник, 19 септември 2017 во 08:11
img

Сончево и топло со температура до 34 степени
Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер, повеќе изразен во западните делови. УВ индексот ќе има вредност 6.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА