МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

вторник, 28 март 2017 во 19:08
img

Собраниски маратон за избор на претседател, како да се надмине политичката криза?
Конститутивната собраниската седница засега без епилог. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваат од репликите, СДСМ пак бараат да се прескокне точката околу избор на членовите на собраниската комисија за избори и именување и да се оди на избор на претседател на Собранието.

вторник, 28 март 2017 во 18:51
img

„Брегзит“ сериозно ќе ги погоди германските -британските економски односи
Излегувањето на Велика Британија од Европската унија ќе има значително негативно влијание врз германските компании, кои на долг рок ќе ги намалат своите инвестиции на островот, смета првиот човек на германската Комора за трговија и индустрија, Ерик Шварцер.

вторник, 28 март 2017 во 18:33
img

Конститутивната седница за избор на Комисијата за избори и именувања продолжува утре
Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи утре конститутивната седница на која пратениците расправаат по изборот на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

вторник, 28 март 2017 во 18:24
img

АХВ:Нема за забрана на увоз
Ќе стигне ли Бразилското сомнително месо до македонската трпеза.

вторник, 28 март 2017 во 18:10
img

Неизвесен е исходот на референдумот во Турција
Турците се поделени пред референдумот закажан за 16 април на кој ќе се гласа за поголеми овластувања на претседателот Ердоган – покажуваат анкетите на јавното мислење .

вторник, 28 март 2017 во 17:56
img

Шилегов:Има граѓански договор за промени
На понудата од ВМРО-ДПМНЕ од СДСМ одговорија дека има граѓански договор за промени, а Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се дел од проблемите и не можат да бидат дел од решението.

вторник, 28 март 2017 во 17:41
img

Собранието ја продолжи дебатата за избор на Комисијата за избори и именувања
Собранието по едночасовна пауза побарана од координаторот на пратеничката група на БЕСА Африм Гаши ја продолжи работата по изборот на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

вторник, 28 март 2017 во 17:14
img

Пратениците на пауза, се договара продолжението на седницата
Собраниската седница на која попладневно продолжи расправата по изборот на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, што е на дневен ред на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија е прекината по барање на БЕСА со цел да се свикаат претставници на политичките парии за да се договорат како ќе се продолжи со работа.

вторник, 28 март 2017 во 17:11
img

Тело кое чини милион и пол фунти - вака изгледа по 350 хируршки зафати и интервенции
Зависничката од естетската хирургија, поранешниот гламур модел, 37 годишната Алиша Дувал, се фотографираше во Лондон во долна облека.

вторник, 28 март 2017 во 17:06
img

МФ: СДСМ своевремено ненаменски издаваше пет пати поскапи ДХВ
Издавањето на државни хартии од вредност (ДХВ) е редовна активност на Министерството за финансии (МФ), воведена уште во 2004 година, посочува МФ во реакција на денешното соопштение од СДСМ во кое беше оценето дека е недозволиво Министерството за финансии да прави ново задолжување во период на формирање на новата влада.

вторник, 28 март 2017 во 16:56
img

СДСМ: Недозволиво е задолжување во време на формирање нова влада
СДСМ денеска преку соопштение оцени дека е недозволиво Министерството за финансии да прави ново задолжување во период на формирање на новата влада.

вторник, 28 март 2017 во 16:40
img

БиХ и Македонија ќе го олеснат патувањето на своите државјани
Владата на Босна и Херцеговина денеска ја утврдила предлогот-основата за водење преговори заради склучување договор со Владата на Република Македонија за олеснување на условите за патување на државјаните на двете земји.

вторник, 28 март 2017 во 16:30
img

Фатена на камера: Негувателка краде од чантата на 93 годишна жена со деменција која лежи!
49 годишната Сара Хоџ била платена да и помага на 93 годишната жена која имала проблеми со меморијата.

вторник, 28 март 2017 во 16:11
img

Фото: Гола манекенка на улиците на Прага
Гола манекенка се појави на улиците на Прага, граѓаните без некоја посебна реакција.

вторник, 28 март 2017 во 15:55
img

АХВ: Засилени контролите на месото од Бразил, нема основа за забрана за увоз
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги засили инспекциските контроли за безбедност и квалитет на увозните пратки со месо кои потекнуваат од Бразил поради аферата за наводен поткуп на официјални ветеринарни власти и издавање дозволи за извоз на небезбедно месо.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА