Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 17 март 2018 во 12:00
img

Без вода утре дел од Кисела Вода
Поради промена на три шибери од Ф-150 мм на булевар „Србија“ до Евро Азија во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Сервисна зона Југ, ул. „Христо Татарчев“ крак од бр. 1 до бр. 11 и бул. „Борис Трајковски“ од бр. 2 до бр. 8.

сабота, 17 март 2018 во 11:57
img

Увозот на автомобили стагнира, наскоро наплив на стари возила од Европа
Во Македонија од година во година се намалува бројот на возила што се увезуваат.

сабота, 17 март 2018 во 11:52
img

Заедничка вежба на МВР и амбасадата на САД
Припадниците на МВР утре ќе одржат заедничка вежба за итна реакција со амбасадата на САД во Скопје.

сабота, 17 март 2018 во 11:44
img

Кривична против скопјанец што ограбувал аптеки
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. (40) поради сомнение дека двапати ограбил аптеки со што стекнал противправна имотна корист од 31.330 денари.

сабота, 17 март 2018 во 11:24
img

Еколозите повторно бараат да се суспендира изградбата на хидроелектраните во Маврово
Владата се уште не ја суспендираше изградбата на хидроелектраните во Националниот парк (НП) Маврово, ниту ги има раскинато концесиските договори кои се прекршени, иако тоа од неа го побара и постојаниот Комитет на Бернската конвенција за заштита на дивиот растителен и животински свет при Советот на Европа, соопштија денеска Еко-свест и ФРОНТ 21/42.

сабота, 17 март 2018 во 11:09
img

СДСМ: Со законските измени обезбедена егзистенцијата на околу 5.000 стечајци
Со измените на Законот за стечајци обезбедена е егзистенцијата на околу 5.000 стечајци, секој е важен!

сабота, 17 март 2018 во 10:55
img

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја обезвредни улогата на Собранието
СДСМ ја погази демократијата, Уставот и законите, само за да изгласа закон со кој се надеваат дека ќе обезбедат поддршка за одржување на неспособната влада. Не ги загрижува тоа што цената од неуставниот, неприменлив и штетен закон ја плаќаат граѓаните и државата.

сабота, 17 март 2018 во 10:52
img

„Исцелител“ на фестивалот „Франкофилм“ во Рим
Македонскиот филм „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески денеска ќе биде прикажан на 9-тиот меѓународен филмски фестивал во Рим, „Франкофилм“.

сабота, 17 март 2018 во 10:37
img

Русија го возврати ударот со иста мера – протерува десетици британски дипломати од Москва
Русија ќе протера23 британски дипломати како реципротитет на одлуката на Лондон да протера исто толку руски дипломати.

сабота, 17 март 2018 во 10:14
img

Почина млад норвешки фудбалер
Норвешкиот фудбалер на ФЛ Конгсвингер, Адријан Лелебек Овиен почина на 20-годишна возраст од 20 години, соопшти клубот.

сабота, 17 март 2018 во 10:05
img

Петрески: Проектираниот раст на БДП се уште остварлив
Проектираниот раст на БДП од 3,2 отсто за 2018 година во овој момент се уште изгледа остварлив, но останува зависен од многу фактори, оценува проф. д-р Марјан Петрески од Универзитетот Американ Колеџ - Скопје во интервју за МИА.

сабота, 17 март 2018 во 09:52
img

„Виенски бал“ во Скопје
Во организација на Здружението за културна соработка „Јохан Штраус“ и под покровителоство на Амбасадата на Република Австрија во Македонија, вечер ќе се одржи традиционалниот 19. „Виенски бал“ во Скопје.

сабота, 17 март 2018 во 09:47
img

Отказ за екс директорот на ФБИ Мекејб на само два дена пред пензија
Американскиот државен обвинител Џеф Сешнс му врачил отказ на поранешниот директорот на ФБИ Ендру Мекејб само два дена пред тој да замине во заслужена пензија.

сабота, 17 март 2018 во 09:34
img

„Standard and Poor’s” го потврди кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен изглед
Aгенцијата „Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен изглед. Потврдата на стабилниот изглед ги одразува оценките на „Standard and Poors” за балансирани ризици помеѓу траекторијата на јавниот долг и политичката неизвесност од една страна, и поволните економски перспективи на земјата од друга страна.

сабота, 17 март 2018 во 09:16
img

Коѕијас повторно добил писмо со куршум поради „македонското прашање“
Кусо пред посетата на Скопје, шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас повторно добил заканувачко писмо и куршум за прашањето за името и преговорите што се во тек, објави викенд изданието на весникот „Та неа“.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА