МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 23 јули 2017 во 10:27
img

Објави целосно голи фотографии на Инстаграм: Поради овие работи доби многу навредливи коментари (фото)
Емили Ратајковски е девојка која промовира секси изглед, но и слободно однесување.

недела, 23 јули 2017 во 10:14
img

Дете се обидело да побегне од Германија поради лоши оценки
Десетгодишно дете од северот на Германија се обидело да побегне од земјата плашејќи се од реакцијата на своите родители поради лошите оценки, соопштила полицијата.

недела, 23 јули 2017 во 10:03
img

„По трагите на светлината 2", изложба на Драган Стефаноски во Струга
Во Центарот за култура ,,Браќа Миладиновци" во Струга вечер во 20 часот ќе биде отворената изложба од Драган Стефаноски насловена „По трагите на светлината 2".

недела, 23 јули 2017 во 10:01
img

„Ако дилерите даваат отпор – пукајте, посебно ако се странци“
Претседателот на Индонезија, Џоко Видодо, и наредил на полицијата да пука во криумчарите на дрога доколку даваат отпор при апсење.

недела, 23 јули 2017 во 09:50
img

ВМРО-ДПМНЕ: Владата постојано ја задолжува државата
ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата за постојано задолжување, бидејќи како што велат од партијата, за помалку од два месеци ја задолжила државата за 70-тина милиони евра, а оти со ребалансот на буџетот предвидува зголемување на долгот за 150 милиони евра, што било повеќе од планираното.

недела, 23 јули 2017 во 09:42
img

Со концертите Проект „Хајдавеј“ и оној на Лери Дан и пријателите завршува џез-викендот на „Охридско лето“
Џез-викендот што се одржува во рамки на Фестивалот „Охридско лето“ ќе биде заокружен со вечерашните два концерти – Проектот ,,Хајдавеј“ на Ксантон Блек и Мајкл Печис Стјуарт и вториот концерт на Лери Дан со пријателите.

недела, 23 јули 2017 во 09:35
img

Дојран на референдум решава за „Казандол“ и за нови рудници
Жителите на општина Дојран денеска на локален референдум ќе се изјаснат дали се „за“ или „против“ продолжување со работа на рудникот „Казандол“ кој се наоѓа на територијата на соседната општина Валандово и дали се „за“ или „против“ отворање на рудници за металични суровини на територијата на општина Дојран.

недела, 23 јули 2017 во 09:22
img

Апелација треба да се изјасни за жалбите за „Титаник“
Апелацискиот суд денеска треба да ги објави решенијата по жалбите за мерките за претпазливост изречени од Кривичниот суд за обвинетите во предметот „Титаник“ на СЈО за изборни нерегуларности.

недела, 23 јули 2017 во 09:11
img

Сончево и топло, попладне можен локален дожд
Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло.

недела, 23 јули 2017 во 09:04
img

Заев на средби со Звиздиќ и други претставници на властите во БиХ
Премиерот Зоран Заев и членовите на македонската владина делегација кои престојуваат во дводневна официјална посета на Босна и Херцеговина, денеска во Сараево ќе имаат повеќе средби со високи претставници на Советот на министри и на Претставничкиот дом на Парламентарното Собрание, како и со Претседателството на БиХ и со лидери на одделни политички партии.

сабота, 22 јули 2017 во 22:40
img

СКАНДАЛ: Фолкерката Елена Велеска, на бугарска ТВ изјави дека Јовано Јованке е бугарска песна!
Елементарно непознавање на музичката историја на Македонија, или класично додворување?

сабота, 22 јули 2017 во 21:55
img

Асанж лично го предупредувал Стејт департментот за хакерски напад
Главниот и одговорен уредник на сајтот Викиликс Џулијан Асанж лично го предупредил Стејт департментот дека нивната служба е подложна на хакерски напад, се наведува во исечокот на документарниот филм Ризик кој ќе биде прикажан на телевизијата Шоутајм.

сабота, 22 јули 2017 во 21:25
img

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што го остави ВМРО-ДПМНЕ
ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие штетите од сопственото расипничко владеење, на штета на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на прес-конференцијата на Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

сабота, 22 јули 2017 во 20:58
img

Скопје и Демир Капија најтопли со 38 степени
Скопје и Демир Капија денеска се најтопли градови во Македонија со измерени 38 Целзиусови степени. Следуваат Штип и Тетово со 37, Гевгелија и Виница со 36, Струмица и прилеп со 35, Крива Паланка, Битола со 34, Охрид со 33, а најсвежо е во Берово и Маврово сп 32 однопсно 29 степени, соопшти Управата за хидрометаоролошки работи.

сабота, 22 јули 2017 во 20:27
img

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја уништува културата
Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека владата предводена од СДСМ ја уништува културата. Освен смената на директорите во театрите, како пример го посочуваат и укинувањето на титулата национален уметник.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА