МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

среда, 17 јануари 2018 во 17:10
img

Катругалос: Не треба да се потценуваат преговорите во ОН, потребно е освежување
Процесот на преговори во ОН има своја историја и не треба да се потцени, но потребно му е освежување, вели алтернативниот министер за надврешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, во интервју за радиото на грчката новинска агенција.

среда, 17 јануари 2018 во 17:05
img

Му рекле дека сопругата починала , по еден час ја нашол жива
Франк Прајдис од Британскиот град Девон добил телефонски повик од болницата за да му соопштат дека неговата сопруга починала .

среда, 17 јануари 2018 во 17:05
img

Владини претставници се сретнаа со откупувачи на јагнешко месо
Посебната советничка за земјоделство, шумарство и водостопанство на претседателот на Владата на Република, Ленче Николовска, директотот на Државниот земјоделски инспекторат, Јане Станкоски и заменик-директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Фирус Мемед денеска во Владата се сретнаа со претставниците на кланиците - откупувачи на јагнешко месо.

среда, 17 јануари 2018 во 16:43
img

Претседателот на Туркменистан забрани користење на црни автомобили во главниот град
Туркменистанската влада на чело со претседателот Гурбангулу Бердимукхамедов, забранила користење на црни автомобили во главниот град Ашхабат, а потоа се појавила информација дека полицијата ги запленува сите автомобили освен тие со бела боја.

среда, 17 јануари 2018 во 16:36
img

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се враќаат во Собранието само за обраќањето на Столтенберг
Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се вратат во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, кој денеска пристигнува во Македонија.

среда, 17 јануари 2018 во 16:31
img

Хаос во Венецуела – гладните ги ограбуваат продавниците , газдите под оружје
Сиромаштијата во Венецуела кулминираше денеска , кога маса народ ги нападна продавниците за да дојде до основните продукти .

среда, 17 јануари 2018 во 16:30
img

Белгија: Киднапирана девојка била спасена откако на својот брат му ја испратила адресата преку смартфон
Деветнаесет годишна девојка која тврди дека е киднапирана во Брисел, Белгија пронајдена е откако на својот брат му ја испратила локацијата, односно адресата со помош на смартфон.

среда, 17 јануари 2018 во 16:20
img

СДСМ : Заврши времето на купи-продај шемите и Белизе фирмите, ВМРО ДПМНЕ не може да ја манипулира јавноста
Заврши времето на Белизе фирми и рајски шеми за купи-продај од братучед на кум и обратно, реагираат од СДСМ.

среда, 17 јануари 2018 во 16:17
img

ЕДС: ВМРО-ДПМНЕ со искажување невистини нанесува штета на угледот на компанијата
Компанијата ЕДС ги повикува сите политички субјекти да се воздржат од какви било политички изјави за ЕДС како економски субјект и посочува дека како компанија ниту сака, ниту има намера да биде предмет на политички препукувања.

среда, 17 јануари 2018 во 16:15
img

Османи на средби со албанскиот државен врв
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Република Албанија оствари средби со албанскиот претседател Илир Мета, со претседателот на Собранието, Грамоз Ручи, како и со претседателот на Демократската партија на Албанија, Лулзим Баша.

среда, 17 јануари 2018 во 16:11
img

Столтенберг: Добредојдени сте во НАТО, но името мора да се реши
НАТО ќе ја покани Македонија да се приклучи како негова земја-членка откако ќе биде постигнато взамно прифатливо решение во спорот со Грција за името, порача генералниот секретар на НАТО во интервјуто за МИА, кое го даде непосредно пред неговото пристигнување во првата официјална посета на земјава.

среда, 17 јануари 2018 во 16:10
img

Министерката на Трамп: Во Норвешка мнозинството го сочинуваат луѓе од белата раса?
Министерката за внатрешна безбедност на САД, Кирстен Нилсен, сведочејќи под заклетва изјавила дека не знае белите луѓе се мнозинство во Норвешка.

среда, 17 јануари 2018 во 15:33
img

„Фереро" ќе купи дел од компанијата „Нестле“
Швајцарскиот гигант за производство на храна и пијалоци „Нестле“ ќе го продаде својот американски дел од бизнисот на италијанската компанија „Фереро“ за 2,9 милијарди долари.

среда, 17 јануари 2018 во 15:16
img

Британија ќе добие министер за осаменост
Британија именуваше министер за осаменост за да се продолжи работата на убиената пратеничка Џо Кокс, за проблемот на излоираност, со кој се соочува секоја десетта личност во земјата.

среда, 17 јануари 2018 во 15:11
img

Се урбанизира улицата Куклиш во Струмица
Товарните возила кои транзитираат од Грција кон Бугарија низ земјава , мора да поминат низ оваа улица, односно улицата ,,Климент Охридски,, во Струмица , која воодно се води и како транзитен пат. На оваа улица до пред дестина години од едната страна речиси и да не постоеа стамбени објекти , но сликата се измени.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА