МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

среда, 21 февруари 2018 во 23:05
img

Северна Кореја ја откажа средбата со Американскиот потпретседател Пенс
Во последен момент Северна Кореја ја откажа тајната средба со Американскиот потпретседател Мајк Пенс.

среда, 21 февруари 2018 во 22:47
img

Пахор одговори на нападите од Србија за Косово
Словенечкиот претседател Борут Пахор им одговори на неговиот српски колега , Александар Вучиќ и премиерката на Србија ,Ана Брнабиќ.

среда, 21 февруари 2018 во 22:35
img

Москва бара итен состанок на Советот за безбедност на ОН , во Гута бројот на жртвите расте
Бројот на жртвите од бомбардирањето на сириските трупи во источниот дел на Гута достигна најмалку 300 .

среда, 21 февруари 2018 во 22:23
img

Aнти Брегзит автобусот се заглави уште пред да тргне
Автобусот , кој требаше да тргне на осумдневна турнеја низ Британија , се заглави .

среда, 21 февруари 2018 во 22:08
img

Учениците од цела Флорида на протест (ВИДЕО)
Илјадници ученици , меѓу кои и средношколците од училиштето каде загинаа 17 нивни соученици , денеска протестираат .

среда, 21 февруари 2018 во 21:48
img

Свештеник фатен додека бегал преку граница за да не оди во затвор
Свештеникот од Сингапур , Чу Енг Хан се обидел да избега од земјата за да не оди во затвор.

среда, 21 февруари 2018 во 21:27
img

Над 100 девојчиња киднапирани од џихадисти
Џихадистите одф Боко Харам киднапираа над 100 девојчиња во Нигерија.

среда, 21 февруари 2018 во 21:16
img

Снежно невреме во Хрватска – на сите патишта е забрането за товарни возила
Силен ветар и замрзнати патишта во Хрватска . Најтешка е состојбата во Горски Котар , каде се затворени дел од патиштата .

среда, 21 февруари 2018 во 21:07
img

Тасева ексклузивно за „Само вистина“: Македонија најкорумпирана, паднавме на 107 место
Најчевска: Оптимист сум, но треба да ги намалиме очекувањата

среда, 21 февруари 2018 во 20:49
img

Лавров за Косово : Ако се замешаат САД , нема да стоиме на страна
Министерот за надворешни работи на Русија , Сергеј Лавров по средбата со Српскиот претседател Вучиќ рече дека двете земји остануваат партнери .

среда, 21 февруари 2018 во 20:37
img

Амабасадата на САД разочарана од изјавата на Рама
Амбасадата на САД во тирана изрази разочараност од изјавата на Албанскиот премиер Еди Рама , кој во неделата изјави дека Косово и Албанија треба да имаат еден претседател .

среда, 21 февруари 2018 во 20:19
img

Емили Ратајковски го покажа најдоброто (ВИДЕО)
На насловнатастраница на Vanity Fair се појави топлес слика на Емили Ратајковски.

среда, 21 февруари 2018 во 20:05
img

Град Скопје ќе уреди и реконструира над 48.000 метри квадратни зеленило
Екипите на Град Скопје и на ЈП „Паркови и зеленило“ ги продолжуваат активностите за зазеленување на градот и деновиве подигаат и реконструираат повеќе зелени површини на 14 локации.

среда, 21 февруари 2018 во 20:00
img

Принцот во невидено издание – откри што сака за роденден (ВИДЕО)
Принцот Вилијам се појави на мотор во кожно одело и покажа дека ги сака брзините.

среда, 21 февруари 2018 во 19:47
img

Холивудска ѕвезда ги разочара фановите – се повлекува од актерството
Актерката Џенифер Лоренс реши да тргне по нов пат во животот .

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА