МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 21 октомври 2017 во 21:52
img

Снимка од „окото“ на тајфунот кој ита кон Јапонија (ВИДЕО)
Тајфунот Лан, чие „око“ е со пречник од околу 50 километри се движи кон Јапонија и со себе носи страшни ветрови и обилни врнежи.

сабота, 21 октомври 2017 во 21:36
img

Владата на Малта нуди милион евра за пронаоѓање на убиецот на новинарката
Владата на Малта понуди денеска награда од милион евра и полна заштита на доносителот на информацијата за идентитетот на убиецот на истражувачката новинарка Дафне Каруан Галиција.

сабота, 21 октомври 2017 во 21:18
img

Се уште нема поднесени тужби од партиите до Управниот суд
До 21 часот нема поднесено тужби од партиите против одлуките на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг од локалните избори што се одржаа во неделата, потврдија за МИА од Управниот суд.

сабота, 21 октомври 2017 во 21:03
img

Протест на стотици илјади поддржувачи на независноста на Каталонија
Стотици илјади се собраа денеска во центарот на Барселона, а на насобраните им се придружија и претставници на каталонските власти на чело со претседателот Карлес Пучдемон, кои денеска на објавените мерки на Мадрид ќе им дадат одговор во вечерното телевизиско обраќање.

сабота, 21 октомври 2017 во 20:51
img

Утре сончево и топло
Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот од југозападен. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9 а дневната највисока температура на воздухот во интервалот од 20 до 27 степени.

сабота, 21 октомври 2017 во 20:06
img

Заев: Во 2018 година ќе се донесе нов закон за бенифициран стаж на рударите
Наредната година го носиме законот со кој ќе се регулира бенефицираниот стаж на рударите, затоа што сме левичари и го почитуваме работникот, а рударот е врв на работникот, истакна лидерот на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“ Зоран Заев попладнево на митингот во Македонска Каменица.

сабота, 21 октомври 2017 во 19:12
img

Како да се мотивираат младите пронаоѓачи?
Во Македонија има потенцијал за млади иноватори, но ретко кој ги финансира, смета претседателот на асоцијацијата.

сабота, 21 октомври 2017 во 18:31
img

Нема подолги задржувања на граничните премини
На граничните премини попладнево нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Нема чекања ниту кај Деве Баир на македонско-грчката граница каде претпладнево поради зголемена фреквенција на возила, се чекаше до 60 минути, соопшти АМСМ.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:49
img

Стојанче Стоилов ги поддржа активностите на кампањата „Јас внимавам“
Со поддршка на последната активност, ракометарот и репрезентативец Стојанче Стоилов се приклучи кон кампањата Јас внимавам чија цел е подигнување на свеста за потребата од поголема безбедност во сообраќајот.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:43
img

Изетбеговиќ: Европа не е само за христијаните
Европа не им припаѓа само на христијаните. Христијанството дошло во Европа неколку векови пред Исламот, и тоа од исто место, изјави Бакир Изетбеговиќ, член на претседателството на Босна, на трибина за екстремизмот и исламофобијата одржана денеска во Сараево, јави новинската агенција Танјуг.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:38
img

Независниот полициски синдикат бара подобри услови за работа во станицата во Стење
Независниот полициски синдикат (НПС) на денешната прес-конференција побара од МВР да обезбеди средства за подобрување на условите за работа во полициската станица за гранична контрола во Стење каде, според нив, не е инвестирано од отворањето на станицата во 1992 година.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:31
img

ДОМ бара итно затворање на рудникот Казандол
ДОМ бара итно затворање на рудникот Казандол од страна на владата, поради прекршување на договорот за концесија и прекршување на процедурата за нејзино добивање во повеќе сегменти.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:56
img

Хуманите може да му помогнат на семејството Таневски
Во пожарот што ја пеплоса куќата на семејството Таневски, целосно изгоре се што имаа.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:52
img

Крвава рација, настрада и засилувањето - убиени 52 полицајци во Каиро
Најмалку 52 египетски полицајци и регрути се убиени, а уште шестмина се ранети во пукотницата која настанала во текот на рацијата на засолништето на исламистите.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:43
img

Трамп пред одлука: Дали ќе се обелоденат документите за убиството на Кенеди
Американскиот претседател Доналд Трамп објави денеска на твитер дека неговата администрација ќе декласифицира дел од доверливите досиеја за атентатот на поранешниот американски претседател Џон Кенеди, пренесуваат дел од американските медиуми.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА