МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

понеделник, 24 април 2017 во 09:23
img

Макрон и Ле Пен во втор круг за избор на претседател на Франција
Емануел Макрон, кандидатот на „во движење“ со 23,7 отсто од гласовите и Марин ле Пен од крајно десниот национален фронт со 21,7 отсто од гласовите ќе се натпреваруваат во вториот круг од претседателските избори во Франција.

понеделник, 24 април 2017 во 09:19
img

Од септември Кембриџ програмата ќе се применува и во средните училишта
Во општите средни училишта од септември ќе се применуваат учебниците од Кембриџ програмата, а од годинава насочувањето во средното образование ќе се врши веќе од прва година.

понеделник, 24 април 2017 во 09:11
img

Гевгеличани гласаа против отворање рудници на Кожув
На референдумското прашање „дали сте за отворање на рудници за металични минерални суровини на планината Кожуф“, 13.097 граѓани гласале против, 154 за отворање на рудници и 133 ливчиња се неважечки, соопшти Митко Дојчинов, член на општинската изборна комисија.

понеделник, 24 април 2017 во 08:35
img

Седумнаесетто продолжение на конститутивната седница на Собранието
По дводневна пауза денеска Собранието на Република Македонија треба да ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

понеделник, 24 април 2017 во 08:24
img

Презентација на истражувањата за младинските политики во Македонија
Институтот за европска политика - Скопје (ЕПИ) денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањата од проектот „Градење на следната генерација на младински лидери“.

понеделник, 24 април 2017 во 08:22
img

Далматински деликатеси во „Јавна соба“
Во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ во Скопје денеска ќе биде претставена далматинската кујна.

понеделник, 24 април 2017 во 08:16
img

Одбележување на Светскиот ден на книгата и авторското право
Националната Универзитетска библиотекла „Св. Климент Охридски“ - Скопје, денеска ќе го одбележи Светскиот ден на книгата и авторското право.

понеделник, 24 април 2017 во 08:15
img

Годишен состанок за набљудување на судски постапки
Од денеска до среда во Скопје ќе се одржи годишниот состанок за следење на судски процеси организиран од Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) и Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

понеделник, 24 април 2017 во 08:13
img

Одбележување на Јом Ашоа - Денот на Холокаустот
Со палење на шест меморијални свеќи и отворање на изложба денеска во Меморијалниот ценатр на Холокаустот на Евреите од Македонија ќе биде одбележан Јом Ашоа – Национален комеморативен ден на Холокаустот.

понеделник, 24 април 2017 во 08:12
img

АД ЕЛЕМ подготвен за втората фаза од Ветерен парк „Богданци“
Ветерниот парк „Богданци“ за генералниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски е најисплатливата инвестиција досега, а компанијата веќе е подготвена за реализација на втората фаза од проектот.

понеделник, 24 април 2017 во 08:10
img

Променливо облачно и потопло
Времето во западниот и централниот дел на Македонија ќе биде променливо облачно со можност за врнежи во Охридско, додека во источниот дел од државата ќе биде сончево со ветер со променлив правец. Минималните температури ќе се движат од минус 3 до 6 степени, а максималните од 11 до 21 степен целзиусов.

недела, 23 април 2017 во 21:56
img

Си го жртвуваше својот живот за да си го спаси кучето (вознемирувако видео)
Кучето било нападната од два пит була

недела, 23 април 2017 во 21:27
img

Најтешката жена на светот ја преполови својата тежина (фото)
Жената успеала да ослабе драстично во рок од два месеци

недела, 23 април 2017 во 21:10
img

Перверзен моторџија (вознемирувачко видео +18)
Полицијата од Малезија е во потрага по перверзен моторџија.

недела, 23 април 2017 во 19:53
img

Надминат прагот на успешност на референдумот во Гевгелија
Прагот за успешност на референдумот во Гевгелија за тоа дали да се отворат рудници за злато на планината Кожув до 17 часот бил надминат.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА