По Ќосето, уште пет споменици од проектот „Скопје 2014“ пред одлука за дислокација?!


ВМРО-ДПМНЕ нема да се согласи со зголемување на старосната граница за пензионирање

Бачев: Шилегов не постапува по правосилен документ за рушење на дивоизградена џамија

Земјоделците ќе ги добиваат субвенциите кога им се најпотребни

Русија: Законот за Донбас е скандалозен, Запад да реагира


ЗОИ 2018: Русија бара под свое знаме да настапи на Свеченото затворање

Иванка Трамп: Максимален притисок на Северна Кореја за денуклеаризација на полуостровот

Најмалку 20 загинати во бомбашки напади во Авганистан

Фото: Плус сајз манекенка во бикини


Фото: Новак и Јелена Ѓоковиќ како средношколци

Српската премиерка Брнабиќ со својата девојка на ФЕСТ

Газдата во затвор поради келнерките облечени само во престилки (ФОТО+ВИДЕО)

Фото: Хрватска секс бомба по која лудуваат Италијанците


Ќерката на Елвис Присли останала без 100 милиони наследени од татко и

Бора Чорба во болница:„Имам една добра и една лоша вест“ (ВИДЕО)

Една од најубавите жени на светот го запросила своето момче: Tој рекол “не“?

Со помош на оваа вкусна салата ќе ги исчистите цревата за само 3 дена(рецепт)


Како до бесмртност ? По 2050 и тоа ќе биде можно

Како стар чајник станал најисплатлива инвестиција на светот? (фото)

Разголени девојки ги служат гостите: На сопственикот на кафулето му се заканува затвор (фото)

Промовиран романот „Разголена душа” од Марта Димитров во Кавадарци


Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“

„Критиката - актуелни аспекти“ - трибина на Институтот за македонска литература

Трибина за актуелните аспекти на книжевната критика

Работнички го совлада Вардар за прв пролетен триумф

Работнички стигна до првиот триумф во пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига совладувајќи го Вардар со 2-1 во рамките на 21.коло.

Избрано ново раководство на ПФМ

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска се одржа Вонредното собрание по барање на Иницијативниот одбор на кое учествуваа 14 клуба со решение за дејност спорт од Агенцијата за млади и спорт од вкупно 25 каде едногласно беше изгласан Статут, претседател, заменик претседатели за пливање, далечинско пливање и ватерполо, Управен одбор и останати тела на Пливачката федерација на Македонија, соопштија од Иницијативниот одбор.

Мелоун: Јокиќ е еден од најдобрите во НБА лигата

Тренерот на Денвер, Мајк Мелун, го пофали српскиот кошаркар Никола Јокиќ по третиот „типл-дабл“ остварен во низа и рече дека заслужува да биде кандидат за најкорисен играч на НБА оваа сезона.

Нисканен победник на маратонот од 50 км

Ливо Нискинен од Финска ја освои олимписката титула на 50 километри крос-кантри класичен стил на Игрите во Понг Џанг.

ЗОИ 2018: Злато за Тутан во сноуборд „Биг ер“

Канаѓанецот Себастијан Тутан стигна до златен медал во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг.

ЗОИ: Ледецка испиша историја

Чешката сноубордистка Естер Ледецка влезе во историјата на Зимските олимписки игри, откако по освојувањето на златниот медал во алпското скијање, таа стана првата натпреварувачка која стигна до злато и во паралелен слалом во сноубордот.