01

СДСМ на ИО и ЦО го избра Зоран Заев за мандатар

ДУИ синоќа одлучија да ги дадат потписите на СДСМ за добивање на мандатот, но како што изјави портпаролот Бујар Османи партијата се уште не донела одлука дали ќе биде дел од владата на СДСМ.

01

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се спротивставиме на катастрофалниот закон за јазикот и ќе ја заштитиме изборната волја

„Ќе се спротивставиме на донесувањето на катастрофалниот закон и ќе преземеме соодветни мерки да ја заштитиме волјата на мнозинството“ соопштија од ВМРО ДПМНЕ по вчерашниот состанок на Извршниот комитет.

01

Фрчковски: Името да се смени за една година

Ќе се зафати ли новата влада која евентуално СДСМ ќе ја формира со сериозно решавање на спорот за името?

01

Го убила братот на севернокорејскиот лидер за 90 долари, мислела дека станува збор за шега

На жената осомничена за смртта на Ким Јонг Нам и биле платени 90 долари за убиството, а верувала дека станува збор за шега, наведуваат властите во Индонезија.

01

Го снимиле сопствениот убиец: Наредниот ден ги пронашле нивните мртви тела (видео)

Двете девојчиња, 14-годишната Либерти Герман и 13-годишна Абигејл Вилијамс, биле пронајдени мртви во Индијана мината седмица, а полицијата објавила фотографија од мажот осомничен за нивното убиство.