КАСТИНГ ТАЛЕНТ ШOУ

Вечерва во 20 часот! Во живо на Канал 5! Гледајте го суперфиналето на „Кастинг талент шоу“ и дознајте дали Денис Димоски, Огнен Здравковски или Симеон Коруновски; Дали Љупка Арсовска, Сара Гигова или Антонија Гиговска; Дали Калеша Џангаловска, Марија Спасовска или Андреа Ѓоргиевска...? КОИ ЌЕ БИДАТ ПОБЕДНИЦИТЕ НА ШОУТО И ЌЕ ЗАПОЧНАТ КАРИЕРА ВО МАКЕДОНСКАТА ОПЕРА И БАЛЕТ...? Вечерва со почеток во 20 часот, гледајте го суперфиналето во живо на Канал 5, и како што ветивме, роденденот на Тоше ќе го прославиме највеличествено - со музика и фантастични интерпретации, за да го избереме најдоброто од најдобрите и да ги доделиме улогите во мјузиклот „Тајно моја“ што се подготвува во негова чест.